Fabrika için zayıf akım kabloları

rioo

Üye
selam herkese ben bir şantiyede çalışmaktayım fabrika şantiyesi sizden ricam burada birçok motor var bunların bazılarına zayıf akım kablosu götürmemiz lazımmış yani encoder i veya herhangi bir sistemi için bu zayıf akım kabloları hangi sistemler için motora çekilir trafodan ve bu sistemleri kısaca açıklarmısınız (encoder de dahil)

saygılar herkese

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motorları satan firmaya sorun.en sağlıklı cevabı onlardan alabilirsiniz.ya da otomasyon sistemini kuracak taşerona.

taşeron biziz zaten ama ben bu sisteme yabancıyım öğrenmek istiyom

zayıf akım kablolarını sinyalizasyon için istemiş olabilirler. projeye göre hareket etmek gerekir tabii kesin emin olmak için slm

yani hocam muhakkak ama bunlar neler olabilir atıyorum . biz mesela kesin power çekeceğiz onun yanında zayıf akım kablosu çekeceğiz ama bunlar ne bilim kontrol otomasyon sinyal enkoder gibi hangi sistemler için olabilir olasılıkları öğrenmek istiyorum

Motora 3 faz besleme çektin yanında zayıf akım da çekeceksen termistör olabilir

motorlar frenli ise fren için olabilir.

Motorlarin MMC panosu var ise zayif akim yani otomasyon kablosu olabilir..Buda panoya cekilir.Kabloda Lihch kablodur..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Merhaba Arkadaşlar belkide haberleşme içinde olabilir profibus,modbus kablosuda olabilir arkadaşımızın zayıf akım kablosunu ne için çekiceğini daha detaylı söylese ona göre yorum yapabiliriz..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri