Fabrika Güç Hesaplamaları Hk.

bekir onur

Üye
Arkadaşlar merhaba. Yurtdışında bir firmanın projelerini inceliyorum. Rica ettim bir firmadan yaptıkları işleri bana gösteriyorlar öğrenme amaçlı. Şuradan anlamadığım bir kaç şey var bana anlatabilirmisiniz. Bir üretim hattının hesaplamlarının bir kısmını atmışlar. İncelemedim ama anlamadığım birkaç şey var. Sdb dediği yardımcı hatlar kolon gibi ve mdb de sanırım ana kolon ana giriş. Şimdi bu arkadaşlar diversty faktörünü felan hesaplamışlar ama incomer felan bunlar nedir nasıl hesaplamışlar breakerlar sanırım sigortalar ama onları nasıl bulmuşlar, Kw değerlerini ve voltajları biliyorlardı ellerindeki makinelerden. Sizden ricam buradaki hesaplamalar nasıl yapılmış Bilen arkadaşlar yardımcı olup açıklayabilir mi.

Ekli dosyalar

• FABRİKA.xlsx
    17.6 KB · Görüntüleme: 30
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
incomer actual' daki değerlerin bu panonun 2 farklı barasındaki giriş şalterlerinin termik ayar sahasını gösterdiğini düşünüyorum, tek hat yok mu?

Son düzenleme:
incomer actual' daki değerlerin bu panonun 2 farklı barasındaki giriş şalterlerinin termik ayar sahasını gösterdiğini düşünüyorum, tek hat yok mu?
Tek hat şu şekilde Fabrika, üretim yaapacak, makineleri bölmüşler, gruplandırarak yerleştirmişler, sd1 sd2 - sd3 diye sanırım ama anlamadığım bi kaç şey var mesela akım hesaplamalarında hidroliğin akımını toplamışlar sonra yüzde 25 ini ekleyip kendisini çıkarmışlar neden böyle bir hesaplama yapılmış.

Merhaba
Niye hiç incelemeden buraya koyuyorsun elektrik temel bilgileri ile yapılmış matematik işlemleri.
P = √3 * U * I * cos&

Merhaba
Niye hiç incelemeden buraya koyuyorsun elektrik temel bilgileri ile yapılmış matematik işlemleri.
P = √3 * U * I * cos&
Biraz kibar olmayı denersen belki anlarsın. Ben akım veya güç değerlerinin nasıl bulunduğunu sormadım. Sadece incoming calculated sütununda değerleri toplarken değişik bir işlem yapılmış yüzde 25 i felan alınıp toplanmış hidrolik presin bunun ne amaçla yapıldığını merak ettim ? ayrıca Birde akım değerlerini hesapladıktan sonra 1,5 katını almışlar, Brekar size calculated de, neden 1,5 katı alınmış, tamamen güvenlik için mi, 1,5 yerine 1,6 da alınabilir miydi ?

Cevabı kendi kendine bulmak üzeresin, biraz daha gayret.
Bu arada mesajımda hiç bir kabalık yok.

Rica ederim niyetim seni kırmak değil konu çok basit olduğu için yazdım.
Bakma, ilgilenme, uğraşma bunların hepsi beyin kaslarını gelişmesi için yardımcı oluyor.
Örnek neden bol satranç oynamak gerek bende yaş ilerledikçe anlıyorum.
Kızma lütfen.

Rica ederim niyetim seni kırmak değil konu çok basit olduğu için yazdım.
Bakma, ilgilenme, uğraşma bunların hepsi beyin kaslarını gelişmesi için yardımcı oluyor.
Örnek neden bol satranç oynamak gerek bende yaş ilerledikçe anlıyorum.
Kızma lütfen.
Haklısınız araştırdıkça, hem nasıl araştırabileceğimi hemde yanında birçok sorunun cevabını buluyorum, 1.5 ile çarpmasının bir sebebini bulamadım sanırım tamamen güvenlik için fakat hirdolik pres in akım değerini neden o şekilde bulmuş anlayamadım. gücünü topluyor daha sonra yüzde 25 ini birdaha ekliyor :S Kalkış (anma) akımı çok yüksek olduğu için sanırım

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri