Fabrika İçin Zil Cihazı

arkadaşlar bu tesisatta dijital ayarlanabilen zaman saati kullanabilirsin dikkat arkadaşlar zaman rölesi ne işe yaradıgını bilmeyen arkadaşlar yazı yazmasın zaman rölesi devreye enerji verildiginde kaç saniyeye ayarlandıysa o zaman sonra kontak değiştirir ve öylede kalır bu dediginiz zaman rölesi örnegin yıldız ücgen gibi devrelerede kullanılır arkadaşın sen dedigim gibi dijital zaman saati kullanarak ne zaman kaç saniye zil calmasını istersen o sekilde ayarlayabilirsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm legrantın dıjıtal haftalık gun ıcı cay vakıtlerını dahıl ayarlayacagın ve dakıkalık bır cıhaz kullanımı guzel

selam arkadaşlar okul zili çaldıran sistemi kulansak ne dersiniz bu zil çok ilgilenmedim ama zanederim zayıf akımlı bir sistem 220 zili çaldırmaz tabiki ama 12 yada 24 volt olsa bu enerjimiz kontaktör yada rölelerle 220 zili çaldıra biliriz tabiki

evet programıindirdik fakat rölekoyarak 220 voltluk zilçalışacak yrd olursan sevinirim

arkadasım senin fabrikanda ufakta olsa bi plc yada muadili bişey vardır sanırım. plc de boşta olan bir tane output kullanarak digital bi çalar saat yapabilirsin. bu öyle çokta zor bişey değil... aydınlatmada kullandığın zaman saat programını bile kullanabilirsin.. sadece ışık açık kapamıyacak zile çıkış verecek..

merhaba
ben merak ettiğimden dolayı bir soru sormak istedim
mesela elimizde şuan tesisatı hazır kullanılmakta olan zil çalınmak istendiği zaman buton ile çalınan bir sistem var

biz burda pic kullanarak( istediğimiz zamanda zil çalacakmış şekilde programlayarak) nasıl yapabiliriz.

bu sistem için ne gerekir(pic i beslemek için güç kaynağı veya pil gerçek zaman uygulamasını pic de nasıl yaparız)

neticede yapcağimız sistemde butona basmak yerine pic çıkış verince zil çalacak.lakin pic 220 volt çıkış vermiyor bunu nasıl yapmamız gerekir

şimdiden sağolun

arkadaşım okullarda kullanılan digital zil saatleri var onlardan teminedip kullana bilirsin

merhaba
ben merak ettiğimden dolayı bir soru sormak istedim
mesela elimizde şuan tesisatı hazır kullanılmakta olan zil çalınmak istendiği zaman buton ile çalınan bir sistem var

biz burda pic kullanarak( istediğimiz zamanda zil çalacakmış şekilde programlayarak) nasıl yapabiliriz.

bu sistem için ne gerekir(pic i beslemek için güç kaynağı veya pil gerçek zaman uygulamasını pic de nasıl yaparız)

neticede yapcağimız sistemde butona basmak yerine pic çıkış verince zil çalacak.lakin pic 220 volt çıkış vermiyor bunu nasıl yapmamız gerekir

şimdiden sağolun ,

faprika mola alarmı için zamanlayıcı olarak ne önerirsiniz bağlantı semasınıda gösterebilirmisiniz,simdiden teşekkürler,,,

faprika mola alarmı için zamanlayıcı olarak ne önerirsiniz bağlantı semasınıda gösterebilirmisiniz,simdiden teşekkürler,,,
ENTES bu sayfadan birini seçebilirsin.ben DTR20 yi kullanıyorum 32 program girebiliyorsun.her röle çıkış süresini ayarlayabiliyorsun.3 vardiyada ve çay saatlerini sürelerini ayarlayarak tek sirenle halletti. iki çıkışlı olmasından farklı tonlu 2 sirende kullanabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri