Fabrika İçin Zil Cihazı

merhaba,
bilgisayar kontrollü zil programı olan Zilenyum zil programını öneririm,fabrikalarda kullanılıyor
bilgisayarın ses kartı çıkışından ses yayın cihazına ses kablosu çekiyorsunuz geri kalan kısmı bilgisayar yazılımı hallediyor,
www.zilenyum.com adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz ve programın demosunu indirip deneyebilirsiniz.

turkerweb ' Alıntı:
Arkadaşlar kolay gelsin..Fabrikada belli saatlerde zil çalması için satılan programlanabilen cihazlar var mı önerdiğiniz? Sistem Kampana Zili çaldıracak...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sambay'ın dediği gibi priz çıkışına zaman rölesi bağlamak mantıklı çünkü benim kullandığım zaman ayarlı priz minimum 20 sn kadar çıkış veriyor ve değiştirilemiyor, fabrika zili için uzun bir süre.

Gerekli şemayı çizdim ektedir.

Kolay Gelsin
olmuşmu bakalım ekledim ama

Ekli dosyalar

• 5 sn zil devresi.zip
    423 bayt · Görüntüleme: 6
Dostum Emko firmasında Vardiya sayacıda varr çıkıs bildirim cihazıda ikiside vardiya sayacı lazım olur dıye söyluyorum ısı kontrol counter ve tako uygulamalarında mukemmel sayılır vardıya sayaclarıda profesyonel ve çok iyidir

aynı sorun bendede vardı akıllı role yanı kucuk bir plc alıyorsun istedıgın saatte nekadar sure ve yıllık takvime göre programlayabilirsin tatil bayram vs gersi sana kalmış zellio veye omron gerisi sana kalmış plc bilmiyorsan uzerındekı tuslarlada yaparsın kolay gelsın

zelio ve 5 sn lik zaman rolesi al gerisini unut derim.Ben bu sistemi yaptım sorunsuz çalışıyor.

Biz zil çalmasında logo kullandık.İş başı saatlerinde uzun sureli,yemek paydoslarında kesi kesik.Gayet kullanışlı.tavsiye ederim.

arkadaşlar farklı bir fikirde ben vermek istiyorum entes firmasının oransal kontrollü zaman röleleri var hem gün ışığını otomatik olarak algılıyo hem günlük 16 adet ayrı programla açma kapama yapılabiliyor(8 açma 8 kapama) kullanmadım ama firma güvenilir olduğundan sorun olmayacağını tahmin ediyorum entes in internet sitesinden gerekli bilgileri alabilirsin

banada lazım bu zilden detaylı bi şekilde anlatır mısınız

nette bırsuru ayarlanabılır saat proğramları var bulamazsanda bır pic proğramlattırıp ıstedığın gıbı ayarlıyacaksın bırkaçtane olsa yapayım hazır gondereyım derım bır tane için uğraşılmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri