FABRİKA İÇİN JENERATÖR ALACAĞIZ!

turkerweb

Üye
Fabrikamız fatura değerine göre aylık 12000 kwh enerji sarfediyor.Normal Çalışma saatlerinde faz başına çekilen ortalama akım değeri 80-130 Amper arası değişiyor.Ne kadarlık bir jeneratör ihtiyacımızı karşılar? 2. Sorum bu Jeneratör kaç saat kesintisiz çalışabilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
cosFİ değerin nedir? Ayrıca sisteminde motor vs var mı? Aynı anda kaç tanesi devrede veya devreye giriyor?

cosFİ değerin nedir? Ayrıca sisteminde motor vs var mı? Aynı anda kaç tanesi devrede veya devreye giriyor?

Fabrika makina imalatı yaptığı için biten makineler deneme aşamasında motorlar çalışıyor..Bir makina da da yaklaşık 7-8 kw motor kullanıyoruz..Tabi bunun yanında firmada da freze , cnc ler var.. Dediğim gibi aylık ortalama 12000 kwh enerji sarfiyatımız var. Ortalama fazbaşına akım değeri 80 ile 130 A arası...

Genelde sistemler jeneratörle devreye alınacağı zaman iki seçenek düşünülür. Ya tüm tesisin enerjisi tamamen karşılanır yada sadece hayati kısımların enerjisi karşılanır. Genelde tam güç gerekli olmaz çünkü çok büyük bir arıza yoksa tedaş en geç yarım saat içinde enerji veriyor zaten.

Fabrika makina imalatı yaptığı için biten makineler deneme aşamasında motorlar çalışıyor..Bir makina da da yaklaşık 7-8 kw motor kullanıyoruz..Tabi bunun yanında firmada da freze , cnc ler var.. Dediğim gibi aylık ortalama 12000 kwh enerji sarfiyatımız var. Ortalama fazbaşına akım değeri 80 ile 130 A arası...

1. Generatör gücü kVA cinsinden belirlenir. O nedenle cosFİ değerini sordum.
2. Makine testini neden elektrikler kesikken bile yapma ihtiyacı hissediyorsunuz? Şahsi kanaatimce makine denemelerini, CNC, freeze vs tezgahlarını elektrikler geldiğinde çalıştırım. (Elektrik bir gittiğinde saatlerce gelmiyorsa o başka tabiiki)
3. Geriye idarede kullanılan bilgisayarlar, server vs gibi ekipmanlar kalıyor. Onları da zaten UPS üzerinden beslemen gerekir. Generatör o kadar çabuk devreye girmez. Ancak elektrik kesintisi uzun sürüyor ve size bu bilgisayarlar vs sürekli lazımsa o zaman generatör lazım olabilir.

kesintiler ne sıkla oluyor ve ne kadar sürüyor?
Ayrıca senkron olarak çalışan iki jeneratör mü yoksa tek bir jeneratör mü düşünüyorsunuz?

AKSA Jeneratorden geldiler ve baktılar azönce .110KVA dizel jenerator teklifi verdiler.Esas itibariyle firma da ayrıca kompresor oldugu icin onu da calistirdik,cekilen amperi vs gözlemledik.110 KVA icin teklifi olanlar özelden bana mesaj atabilirler..Yardımlarınız icin tesekkürler..

almak istediğiniz jeneratör için marka vermek doğru olmaz fakat dikkat etmeniz gereken bence servisinin çokluğu ve yerli malı olması olabilir.Piyasada çeşitli markalarda jeneratör üreticileri var bence sadece bir firmayla değil çeşitli firmalarlada görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum.Kolay gelsin saygılarımla...

aksa generatör cummis motor kullanıyor
servisi fena sayılmaz
ama alacagınız generatör bence 170 kva olsa daha iyi olur
ayrıca doğalgaz imkanı olsa daha iyi olurdu çünkü dizel generatörlerin
parça ve bakımları çok daha masraflı

arkadasım ben ayda 20.000 kwh lık bir tesiste calısıyorum ve 63 kva lık bir dizel aksa marka jenerator kullanıyorum. yıllardır hiç bir problem yasamadım ve 2 3 saat boyunca rahatlıkla calıstırıyorum. tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri