F20+ Komutu Sorunu

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar , fp0c32 plc var. Bu plc'de dahili R1 kontağı her aktif olduğunda DT2 adresindeki değeri 25 arttırması lazım. Ben bu işlemi R1--DF--F20+ K25 DT2 şeklinde yaptım. Similasyonda denedim gayet güzel çalışıyor. R1 her aktif olduğunda DT2 25 artıyor.
Ama plc'ye yüklediğimde R1 aktif olduğu zaman artmıyor sabit kalıyor. Sonra bir daha aktif olduğunda artıyor. Sonra yine artmıyor. nedeni ne olabilir? DF kaldırdığım zaman dt2 sürekli sayarak değer arttırıyor. Veya bu işlemi başka nasıl yapabilirim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Deniz77

Bahsetmiş olduğunuz sorun muhtemelen yazılımızdan kaynaklanıyor, bu işlemi boş bir programda deneyiniz.
eğer hala sorun devam ediyor ise programınızı özelden bana gönderin.

Panasonic Destek , ilgin için herzaman teşekkür ederim. Sorunu çözdüm. Bu R1--DF--F20+ K25 DT2 satırını programda baş satırlara aldım sorun çözüldü stabil normal çalışmaya başladı her defasında sorunsuz 25 arttırıyor.

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri