Fırın rezistans değişimi sonrasi

farcontr

Üye
Merhaba arkadaşlar altus fırın im çalışıyor ama isitmiyordu. Rezistans patlamış. Yenisiyle değiştirdim ama şuan fiş 2dkda acayip ısındı. Önceden böyle bir şey yoktu. Aynı çapta 2100w ti benim 2400w aldım ondan olabilir mi ? Satıcı sorun olmayacağını söylemişti .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
fırının elektrik kablosunu değiştir yüzde 99 1,5mm kablo kullanmışlar fişide dandirikten lehili ondan ısınıyor fiş eski fırnın otopsisi sonucu alınan bilgi...

Merhaba arkadaşlar altus fırın im çalışıyor ama isitmiyordu. Rezistans patlamış. Yenisiyle değiştirdim ama şuan fiş 2dkda acayip ısındı. Önceden böyle bir şey yoktu. Aynı çapta 2100w ti benim 2400w aldım ondan olabilir mi ? Satıcı sorun olmayacağını söylemişti .

evet rezistandan dolayı ,kablo ve fişlerden olsa az ısıtır ısıtmaz

Ne yapcam? Rezistansi iade mi edeyim geri. Yada kabloyu 3x2,5mu kullanayim

edit: @by lent tamam hocam onuda bi deneyim. teşekkür ederim.

Son düzenleme:
arkadaşlar başka prize taktım kablo ısınması baya azaldı yine var ama diğer priz gibi değil. kablonun frın tarafı değilde priz tarafından itibaren 5-10cm ısınıyor.o kadar normal midir acaba?

merhaba

prizde içi bağlantı ve priz yuvasında boşluk veya fişte bağlantısında sorun , kablo 3x2,5 mm olmalı .

'' 2100w ti benim 2400w aldım diyorsunuz ''

tavsiye 2100 watt olursa daha iyi olacaktır , enerji kısmını geçtim ( ısınma vs gibi ) bir türlü çözülür .
fırında pişirme değerlerini bilmeniz gerekir
örneğin : 20 dk pişeceği yemeği kaç dakikada pişecek zamanı ( 2400 w olursa ) düşürmek gerekir .
iki rezistaslı ise alt üst sorun olacak vs gibi konular

yemekleri , börekleri vs gibi yakmayalım !!!

her zaman orj gibi olması ( değerinde )
Sağlıcakla kakın .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri