Fırın fan çalışıyor, ısıtma ve lamba çalışmıyor

Anladım hocam ama kablo takibi yapıp, çözüm yolunu tek başıma bulacak kadar bilgim yok inanın. Usta da çağıramam, gelişigüzel, baştan savma işçilikler yüzünden.

Sizin fırını marka modeli nedir ?
Fırınların bazıları benzer sayılır .

Sizin komitatör foto .
Çok kafa karıştı .

a11.jpg

Sizin fırın Diva herhalde olabilir .
Bu alt foto komitatör olabilir .

https://populerevaletleri.com/m-diva-ankastre-firin-kademe-anahtar .

https://www.hepsiburada.com/populer-diva-m-ankastre-firin-kademe-anahtar-pm-HBC00003NB0ZX

a22.png

Bu videoyu buldum benzer sayılır .

Kafam karıştı şema ile bağlantı .

ICF Ankastre fırın ayar düğmesi (komutatör) değişimi

Video fotoları .

ICF Ankastre fırın.png

ICF Ankastre fırın 1.png

video k.png

Yazıya ek benzer şema sayılır .

ESTY​

RTH 606 7015

11a.jpg

Ekli dosyalar

• EF6055_13499.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Sizin fırını marka modeli nedir ?
Fırınların bazıları benzer sayılır .

Sizin komitatör foto .
Çok kafa karıştı .

Ekli dosyayı görüntüle 107101

Sizin fırın Diva herhalde olabilir .
Bu alt foto komitatör olabilir .

https://populerevaletleri.com/m-diva-ankastre-firin-kademe-anahtar .

https://www.hepsiburada.com/populer-diva-m-ankastre-firin-kademe-anahtar-pm-HBC00003NB0ZX

Ekli dosyayı görüntüle 107102

Bu videoyu buldum benzer sayılır .

Kafam karıştı şema ile bağlantı .

ICF Ankastre fırın ayar düğmesi (komutatör) değişimi

Video fotoları .

Ekli dosyayı görüntüle 107092

Ekli dosyayı görüntüle 107091
Ekli dosyayı görüntüle 107096

Yazıya ek benzer şema sayılır .

ESTY​

RTH 606 7015

Ekli dosyayı görüntüle 107104
Hocam evet Marka model ICF DIVA ile başlıyordu. Yukarıdaki fotoğrafta 40515 kodlu göstergeye sahip. Ama sorun komitatörde mi diyorsunuz? Komitatördeki sorunu çözdüm ısınma sorunu da çözersem sıkıntı kalmayacak.

Hocam evet Marka model ICF DIVA ile başlıyordu. Yukarıdaki fotoğrafta 40515 kodlu göstergeye sahip. Ama sorun komitatörde mi diyorsunuz? Komitatördeki sorunu çözdüm ısınma sorunu da çözersem sıkıntı kalmayacak.

Resiztanslar bozuk olabilir .

Ekli dosyalar

• ICF 6220 ICF 496 Pamukkale Oven.pdf
    7.5 MB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Anahtardaki yanan kısım üst ve alt rezistansı aynı anda enerjilendiriyor ve bu da bakalitin ısınıp erimesine sebep oluyor. Anahtarı tamir etmekle hataya düşmenizi istemem. Yenisi ile değiştirin. Selametle

Anahtardaki yanan kısım üst ve alt rezistansı aynı anda enerjilendiriyor ve bu da bakalitin ısınıp erimesine sebep oluyor. Anahtarı tamir etmekle hataya düşmenizi istemem. Yenisi ile değiştirin. Selametle
Pabucu değiştirdim ısınma azaldı gibi ama bu sefer başka bir kabloda ısınma oluyor. Yenisini alsam da yine bu sorunlar olmaz mı ki? halihazırda anahtarda sorun yok.

Kabloyu papuca lehimleyin ve tellerinde kararma ,yanma vs var ise orayı kesin. Anahtar bakalit isimli ham maddeden üretilir , ısıya ve yanmaya dayanıklıdır. Isınma arttıkça kararan yerler terminali gevşetir ve temassızlık ortaya çıkar. Yeni nesil fırınlarda maliyet için Pe ham maddeye dönüyorlar ve ömrü azalıyor tabi. Anahtarınız sorunsuz değil, mekanik ömrü tükenmiş. Emniyetiniz için lütfen yenisi ile değiştirin.

Kabloyu papuca lehimleyin ve tellerinde kararma ,yanma vs var ise orayı kesin. Anahtar bakalit isimli ham maddeden üretilir , ısıya ve yanmaya dayanıklıdır. Isınma arttıkça kararan yerler terminali gevşetir ve temassızlık ortaya çıkar. Yeni nesil fırınlarda maliyet için Pe ham maddeye dönüyorlar ve ömrü azalıyor tabi. Anahtarınız sorunsuz değil, mekanik ömrü tükenmiş. Emniyetiniz için lütfen yenisi ile değiştirin.
Anladım hocam çok teşekkürler. En kısa zamanda değiştiricem. Beyaz kabloyu gelen elektrikçi sokete bağlarken kablonun etrafındaki beyaz ipi de iletken tellerle birlikte sarmış bundan dolayı sanırım iyice temas etmediği için ısınıyordu. Bu yüzden usta çağırmaya korkuyorum. Bizim burada işin ehli insan yok denecek kadar azdır. Ben kendim zaten meslek elektrik bölümü mezunuyum(çoğu şeyi unutmuşum). Elimden geldiğince kendim yapmaya çalışıyorum en azından bu gibi forumlarda değerli ustaların tecrübeleri yardımıyla gönül rahatlığıyla birçok şeyi tamir ediyorum. Bu arada daha önce bir tane elektrikçi aynı sorundan dolayı gelmişti. Komitatör üzerinde bir kablonun yerini değiştirmişti ben bunu yeni komitatörde orjinal haline getirmek istiyorum. Bu değişikliği nasıl tespit edebilirim? Şemadan baktım ama bir farklılık göremedim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri