Fırın ısıtmıyor

Saygı değer kontrol kalemi üyeleri.
Evimdeki arçelik marka fırın ıstmıyor.Ev halkımın dediğine göre çalıştırdıklarında 2 sefer şartel attırmış.Sonra ben açtım 1 saat fan döndü termostat işiği yanıyor ısınmıyor.şartel falan atmadı.Rezistans yanmış olabiliceğini düşünüyorum arkasını söktüm fanı gördüm ama rezistansların nerede olduğunu göremedim.Aşağıya resimleri atacağım

Ekli dosyalar

• IMG_2987.JPG
    IMG_2987.JPG
    169.2 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_2984.JPG
    IMG_2984.JPG
    286.1 KB · Görüntüleme: 58
resimler yakından, kabloların girdikleri yerlerde belli olacak şekilde bir kaç resim eklersen daha iyi yardımcı olabilirler

Sanırsam hocam bu resiztans kablosu
resimler yakından, kabloların girdikleri yerlerde belli olacak şekilde bir kaç resim eklersen daha iyi yardımcı olabilirler

Ekli dosyalar

• IMG_2995.JPG
    IMG_2995.JPG
    222.5 KB · Görüntüleme: 48
son resimdeki gövde içersinden çıkan altlı üstlü o iki uç resiztans uçlarıdır, sigorta attırdıysa dediğiniz gibi kendi içersinde kopup gövdeye kısa devre yaptırmış olabilir. ölçü aletiyle resizstan sağlam mı kopukluk var mı bakmak lazım, kablolarını çıkartıp uçların pazlarını vb temizleyip tekrar deneyebilirsin. yada genel olarak tüm kabloların uçlarına bakmak lazım sanırım paslanmadan dolayı tahribat var mı..

Resiztans kablo baglanti yeri komurlesmis kisa devre sirasindaki alevlenme etrafinda is yapmis sorun burdan kaynaklaniyor olabilir

Fırın fanının etrafına oturan daire şeklinde rezistans ömrünü tamamlamış büyük ihtimalle. Fırının içinde fanın önündeki kapağı içten hatırladığım kadarı 4 adet vidayı sökerek rezistansa ulaşabilirsiniz.
2500 watt rezistans olması lazım. Servis te biraz pahalı satılabilir Ankara için Ulus ta posta caddesinde bulabilirsiniz.

Fırın fanının etrafına oturan daire şeklinde rezistans ömrünü tamamlamış büyük ihtimalle. Fırının içinde fanın önündeki kapağı içten hatırladığım kadarı 4 adet vidayı sökerek rezistansa ulaşabilirsiniz.
2500 watt rezistans olması lazım. Servis te biraz pahalı satılabilir Ankara için Ulus ta posta caddesinde bulabilirsiniz.
İçte vida yok hocam

Üst köşesinde bir yanık var

Ekli dosyalar

• IMG_3026.JPG
    IMG_3026.JPG
    203.6 KB · Görüntüleme: 41

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye