Fırçasız dc motor sürücü devresi yardım!!!

grydn

Üye
arkadaşlar 24V bldc motor işlemci ve sürücü katı tasarlamak istiyorum(hız kontrolü pwm ile yapılcak). bunun için sürücü katında igbt kullanmayı düşünüyorum fakat bulduğum igbt entegreleri genelde çok yüseksek gerilimde kullanılıyor. proje için kullanabileceğim bildiğiniz bir entegre var mı? yoksa igbt yerine mosfet kullansam daha mı iyi olur? yardımcı olursanız sevinirim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu konuda seçim şansın yok gibi, mosfet kullanmak zorundasın. IGBT'ler zaten yükesk gerilimler için tasarlanmıştır. karaköyden IRFZ44N adındaki Mosfetlerden al, sana 6 tane lazım. Pic'in datasheetleri en iyileridir ve yöntem hakkında gereken her şeyi anlatıyor. Sensörsüz motor sürmek istiyorsan ve birkaç ay boş vaktin yoksa hiç uğraşma ancak sensörlü motor sürmek istiyorsan çok kolay. Bir pic ve 6 mosfet aldın mı devrenin geri kalanı kolay,tabi sensörlü motor sürmek için.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri