Fırçasız (brushless) motorlardan elektrik üretimi mümkünmü?

futureng

Üye
Merhaba,
Genelde DRON larda kullanılan fırçasız tip, neodyum mıknatıstan oluşan ve 3 faz çıkışlı bu motorları rüzgardan elektrik elde etmek için kullanan var mı? Verim olarak fırçasız motorlar elektrik üretiminde nasıldır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
rüzgar için internette yabancıların sargıları neodyumu falan her şeyi el yapımı yaptığı benzer motor ve rüzgar gülü videoları var ama onların motor yarım metre çaplı falan, çiftlik tarzı ihtiyaç olan yerlerde kullanıyorlar.

bi ara ben de merak salmıştım buna. teorik olarak mümkün ama pratikte sorunlar çıkmaya başlar. mesela istediğiniz gerilimi elde etmek için motora gerekli yüksek devirleri verebilecek misiniz?

bi ara ben de merak salmıştım buna. teorik olarak mümkün ama pratikte sorunlar çıkmaya başlar. mesela istediğiniz gerilimi elde etmek için motora gerekli yüksek devirleri verebilecek misiniz?
Redüktör bu iş icin bicilmek bir kaftan buyuk bir pal de isi kolaylastirir kreosan youtube kanalinda izlemistim gayet saglikli calisiyor

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri