EYT emeklilikte yaşa takılan kaç kişiyiz forum da?

Fakat haksızlık karşısında susmakta yasak.

"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." H.Ş.

Kanunu ilk çıkaran, sonra 99da değiştiren ve şu anki siyasi irade hepsi farklı kişiler. Şimdi bende kalkıp 99 yılındakilere yönelik yukarıda yazanların üslubuna benzer şekilde yazsam ne olacak?
1999 da bu kanunu çıkaranlar da az fesat değil çünkü 1999 depremi olmuş bir çok insan ölmüş ve yaralanmış bu kanundan etkilenen insanlar ya hastane de ya da bir yakınını kaybetmiş veya yaralanmış ortam böyle iken fırsat bu fırsat denilerek çıkarılmış bir kanundur EYT kanunu şimdi hükümetten çok daha sorumlular bu konuda bunu inkar eden yok

ben hiç bir partiyi tutmuyorum ,
tutsamda hiç fark etmez .

önemli olan bazı şartları zorlamadıktan sonra .
iyi niyeti birbirimizin dertlerini anlamla diyelim

bir kesmin işi tıkırında olabilir , biz bize yaşıyoruz ,
birbirmizin dertlrine ortak olmalıyız .
yazı konusunu savunmasak bile düşünmek kendimizi aynı şartlarda farz etmek .

Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar
herkesin yararlanabileceği şeyden bazıları yararlanır da başkalarına yararlanma fırsatı vermezlerse büyük kavga çıkar

Önce iğneyi kendine batır, sonra çuvaldızı ele.
Kişi önce kendisine yapılacak gönül kırıcı, küçük bir eylemin kendisinde bırakacağı etkiyi düşünmelidir. Sonra da bu eylemin daha ağırının başkasına yapılmasının doğru olup olmadığının kararını vermesi gerekir.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın
birçok kimse, kendilerine kötülüğü dokunmayan kişiye ilişmek istemez

biraz yazım ağır oldu . af etmeniz dileyimle ...

sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
...siyaset yasak doğru..
olaya teknik açıdan bakarsak..
eskiye dönüş pek mümkün görülmüyor..sistem altüst olur gibime geliyor..

Karşılıklı atışmalara sebebiyet verecek ve konu dışına çıkan mesajlar silinmiştir. İçerikte mağduriyet konuşulup siyaset konuşulmadığı için kapanmasına gerek görülmemiştir. İyi forumlar

doğru , ne geldi ise kıyakcılıktan geldi ,
kıyakcılık hat safa da
düzelir mi ?
mıknatıs gibi .
vekile kıyak emeklilik en az 2 yıl vekillik yapanlar emekli maaşı alabilecek.
ve
eyt emeklilik yaşa takılanlar ?

adalet olmassa kimse kabullenmek istemez .

adalet1.png

Son düzenleme:
Benim istediğim bu forum teknisyen ve mühendislerin bilgi paylaşımı yaptığı bir yer burada belki EYT den haberi olmayan vardır Emeklilikte Yaşa Takılanlar diye bir dernek var hiç bir parti veya siyesi görüşe tabi değil bu dernek tek istekleri elimizden alınmış hakların geri verilmesi bu nedenle önce İstanbul da sonra İzmir de toplatılar yapıldı 10 Şubat ta bu toplantının aynısı Ankara da yapılacak içinde bulunduğum maddi durum nedeniyle ben katılamayacağım ama imkanı olan arkadaşlar katılsın belki bir mağduriyet giderilir

Sadece benim mesajlar silinmiş gördüğüm kadarıyla.

Benim istediğim bu forum teknisyen ve mühendislerin bilgi paylaşımı yaptığı bir yer burada belki EYT den haberi olmayan vardır Emeklilikte Yaşa Takılanlar diye bir dernek var hiç bir parti veya siyesi görüşe tabi değil bu dernek tek istekleri elimizden alınmış hakların geri verilmesi bu nedenle önce İstanbul da sonra İzmir de toplatılar yapıldı 10 Şubat ta bu toplantının aynısı Ankara da yapılacak içinde bulunduğum maddi durum nedeniyle ben katılamayacağım ama imkanı olan arkadaşlar katılsın belki bir mağduriyet giderilir
Mağduriyetin giderileceğini sanmıyorum. Fakat yinede katılacağım inş. Bu haksızlık sebebiyle 2 yıl 8 ay fazla çalışmak zorunda kaldım.

İstanbul toplantısına gittim Gebzede toplandık Ankaraya da gideceğim 8 9 yıl fazladan çalışma yüklediler ayrıca yaptığımız stajlarda sayılmadı .Oysa avukat ve doktorların stajları sayıldı sağlıkçılar,gazeteciler ve birçok asker ve polıse yıpranma hakkı verildi Eyvallah ya işçi teknik personel ne olacak yıllarca manyetik alana ve Radyosona maruz kalıyoruz bize yıpranma hakkı yok mu? yok çünkü bizim arkamızda adam yok gariban işçi ne olacak 10 15 sene fark etmez çalışsın dursun İşte malesef durum bu 4 yıldır fazladan çalışıyorum Allah sağlık versin yine çalışayım vatanım için can feda ama adalet duygusunu insanlara yaşatmanız lazım yoksa başka türlü en azında ben kendim için konuşuyorum tatmin olmuyorum kimse beni ikna edemez bu duygu anlatmakla olmuyor yaşamanız lazım Birçok sorun var konu uzun mesela vergi dilimleri faturalardaki gereksiz alınan şişirme ücretler Araç sigortalarının fahiş fiyat artışları neyse konu çok herkese saygılar .

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri