excel trafo hesaplama

nacizane olarak kendi yaptığım bir excel uygulaması girdiğiniz karkas ölçüsünün kaç VA olduğunu, primer seconder voltajlarını hesaplayabiliyorsunuz...

Excel Trafo hesaplayıcısı

umarım işinize yarar

Ekli dosyalar

• trafo_hesaplayıcı.rar
    32.4 KB · Görüntüleme: 586
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
buna verileri nasıl girip hesaplıyoruz bir türlü yapamadım

kaç kva' ya kadar hesap yapabiliyoruz. veya MVA' ya.

karkasın göbek ölçülerini cm cinsinden belirtilen kutulara girerek kaç VA güçte olacağını primer v...

Nüve tipi mantel sanırım. Nüvede kullanılan malzeme için seçtiğiniz katsayı kaç acaba?

evet nüve tipi mantel 10000 gaus silisli sac için 3seçtim sabit sayıyı

merhaba arkadaşlar ben excelde hücreye harf yazdığımda bir sonraki hücrede o harfin karşılının otomatik olarak çıkması için nasıl bir fonksiyon yazmalıyım örnek excelde gizi bir yerde[(A yazilı olup karsiligi 6 ise)yalnız bu sabit] belirtilen yere A yazinca belirtilen yerin bir sonraki hüresinde otonatik olarak A'nın karşılığı yazması icin nasil fonksiyon yazmalıyım böyle bişey var mı? cevaplarınız için teşekkürler.

merhaba arkadaşlar ben excelde hücreye harf yazdığımda bir sonraki hücrede o harfin karşılının otomatik olarak çıkması için nasıl bir fonksiyon yazmalıyım örnek excelde gizi bir yerde[(A yazilı olup karsiligi 6 ise)yalnız bu sabit] belirtilen yere A yazinca belirtilen yerin bir sonraki hüresinde otonatik olarak A'nın karşılığı yazması icin nasil fonksiyon yazmalıyım böyle bişey var mı? cevaplarınız için teşekkürler.

Hücrelerini isimlendirebilirsin. Sheet'in sol üst tarafında hücre adresinin yazdığı bir yer vardır. (A1, B4, AE12 vs. gibi) Oraya mesela "Güç" yazarsan, bu noktadan sonra herhangi bir hücrenin içinde "Güç" değişkenini kullanabilirsin. Tek harf kabul etmiyor diye biliyorum. En az iki harfli olması lazım.

Bir trafo üreticisi olarak başka kullanıcıların yaptığı programları ciddi şekilde merak ediyorum. Bana da gönderebilirseniz sevinirim. ([email protected])

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri