Excel Tarihe Göre Grafik Raporu Alma

egypt

Üye
MERHABALAR

bir sorunum var bir haftadir ugrasmama ragmen istedigim gibi bir sonuc alamadim
resimde goruldugu gibi bir excel sayfasinda 8 colon dan olusan bir veri tabanim var
degerler 2. satirdan baslayip uzayim gidiyor
bir kac ay sonra bu satirlar milyonlari bulacak

benim yapmak istedigim sayfanin bos bir yerine grafik koyup
bu grafigin altinda bulunan rapor sinirlarini belirleyen baslangic tarihi ve saaati ile
bitis tarihi ve saatini girdigimde bu veri tabanindaki binlerce satir icinden bu degerleri bulup grafikde gostermesini istiyorum.

resimdeki ornegi ben manuel olarak elle ayarladim
otomatik olarak sadece
baslangic tarihi - saati bitis tarihi ve saatlerini girerek grafigin olusmasini nasil yapabilirim?
yardimci olursaniz buyuk bir sorundan kurtulacagim
herkese tesekkurler

9Xmndk.jpg

Beni aşar bildiğim bu işi makro le yapmak gerek, ama aklıma gelen ben olsam şöyle yaparım.
Grafiği 2. çalışma sayfasında yap, başlangıç saat ve günü.... bunların hepsi bir koordinat A4...A11 gibi, Garfiğine başlangıç ve bitiş değerlerini bu şekilde verip hemen değişecek, sonuç alacaksın.

düşeyara fonksyonu tam size göre.bu fonksyonla aralık değerlerini bulup grafiğe bağlı hücrelere bağlarsanız işiniz hallolur.hatta makro tuşları ile açılan kutu değerleride yaratabilirsiniz hayalgücü ve becrinize kalmış eğer yapamam derseniz size mail adresimi veririm programın ufak prototipini gönderirsiniz yazıp geri gönderebilirim kolay gelsin..

düşeyara fonksyonu tam size göre.bu fonksyonla aralık değerlerini bulup grafiğe bağlı hücrelere bağlarsanız işiniz hallolur.hatta makro tuşları ile açılan kutu değerleride yaratabilirsiniz hayalgücü ve becrinize kalmış eğer yapamam derseniz size mail adresimi veririm programın ufak prototipini gönderirsiniz yazıp geri gönderebilirim kolay gelsin..

halen yapamadim biraz daha ugrasacagim olmadi ham seklini size gondereyim tesekkurler

Arkadaşlar excel de bir çalışma yapmak istiyorum. Elimde Bir saatlik değer var. Bir dakikada 53 ile 57 arasında değişen değerler var. Hemen hemen bir saniyelik. Yapmak istediğim bir dakikalık değeri toplayıp ortalamasını almak. Sonra Bu çalışmayı değerleri tek tek seçerek yaptım çok zamanı aldı. Bu çalışmanın daha kolay bir yöntemi vardır. Benim excel ve makro bilgim bu işin içinden çıkacak kadar iyi değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel konularinda makro yada fonksiyon yazma farketmez, destek istediginiz durumlarda mesaj atabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri