Excel İçindeki Verileri Temizlemek.

Öncelikle herkeze hayırlı yıllar diliyorum.
Yeni yıla giriyoruz, Çeşitli işler için tuttuğumuz EXCEL kayıtlarımız var. 2011 ocak ayının EXCEL sayfasını açıyorum, tüm verileri iişaretliyorum, sağ tıklayıp içeriği temizle diyorum. Verilerle beraber formülleride siliyor, ben sağdece veriyi silip 2011 kısmını 2012 yapıp formu tekrardan kullanmak istiyorum.

Tek tek satır satır silinebiliyor, ancak çok uğraştırıyor.
Varsa kolay bir yolu tarif ederseniz memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler..

Tam olarak yapmayı istediğin şeyin ne olduğunu anlamadım. Dosyayı paylaşır veya özelden gönderirseniz, dosya üzerinden ne yapılabileciği konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

ilginiz için teşekkürler.
Her gün vardiya başlangıcında gaz, elektrik, su, mazot v.b endeksleri 3 defa alıp excel giriyoruz. bir önceki endeks'den çıkartıyor, harcama, o güne kadarki toplam harcama, elektrik endekslerinden kapasitif reaktif ceza durumunu vesayre çıkıyor.

Bu girdiğimiz endeksleri, formüllere dokunmadan tamamen silip boş bir excel sayfası yapım yeni yılda kullanmak istiyoruz.

Şimdi boş kaldıkca yavaş yavaş siliyorum. uğraştırıyor. komple sayfayı işaretleyince formüllerde gidiyor..

sn hemmuhhemtek umarın açıklayıcı olmuştur.

Sadece silinecek olan verinin olduğu satırı veya sütünu seçip, delete(sil) tuşuna basarsan, formüllerin olduğu hücreler silinmez.

Bende öyle yapıyorum..
Komple tüm sayfayı seçip de, tek seferde verileri temizlemenin imkanı yok anlaşılan..
Tekrar teşekkürler..

dosyayı gönderebilirsen, ve nereleri silmek istediğini bir tabloda işaretlersen başka bir yol daha deneyebilirim.

CTRL + * a basın tüm sayfa işaretlenir. sonra DEL tuşuna basın

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri