alfa romeo

Beyinci Ali Usta
Yönetici
Yönetici
evö ıı servis manüel

**hatakotları**
**Elektriksel şemalar**
**kapasite bilgileri **
**kullanma kılavuzu**
**arıza giderme önerileri**
**Resimli anlatım**

camas-01.jpg

camas-02.jpg

Ekli dosyalar

• ariston 109.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 346
ariston çamaşır makinası kartında 12 milihenrilik dirence benzer bobin ve 1 ohm luk bir direnç bozuk.direnç ile bobin seri bağlı ben bobin bulamadığım için 1ohm luk yeni direnci bozuk olan bobin direnç seri devresine direk bağladım.fakat makinayı çalıştırır çalıştırmaz patlama ile beraber sigorta attı.kontrol ettiğimde yeni taktığım direncin yanmış olduğunu gördüm.ne yapmamı önerirsiniz.
arızalı kısım L1 bobini ve R2 direnci bozuktul1 bobinini bulamadığımdan 1 adet 1ohm luk direnci direk bağlantı yaptım.

bu karttaki arızayı bulamaz isem kartın yenisi ne kadardır nereden uygun fiyata bulurum.

RV1= 280 v varistör
C1=400v 10uf
D2=1n4007
L1=15Mh
R2=100 Ohm
TNY 264
kesin degişmesi gereken konpanentler bunları degiştirirsen 12 voltun cıkar sonrasında 5 voltunu bulmalısın, onuda bulursan devre çalışaçaktır tabii eeprom ve işlemçiye yüksek voltaj kaçmadı ise

kaçtıysada elimde bol miktarda var gönderirim bir tane takarsın.

Son düzenleme:
Sn alfa romeo nun söylediklerine ek olarak;
V1 yazan mavi varistörleride karttan sökerek bacaklar arasında kısa devre varmı kontrol edin. Eğer varsa yenisi ile değiştirin.
Bunu ihmal etmemenizi öneririm çünkü varistörler giriş voltajına paralel bağlanır bozulduğu zamanda sigorta attırır. Siz istediğiniz kadar malzeme değiştirin yine sigorta attırır kart. Varistör önemli.

Son düzenleme:
Ali ustam benim makina 105 x.
yukarıdaki kodları inceledim ancak benim arıza burada yok. daha doürusu arıza mı bilmiyorum da. beni makine açınca sıkma modunda başlıyor (tuş 1-2-3-4 ve led 4sürekli yanıyor). ve sadece su alıyor aynı zamanda da su tahliye ediyor. fişi çekip takıyorum yine aynı. on/off düğmesi ve program başaltma düğmeleri devre dışı. ne kadar bassam da hiç bir şey olmuyor. sadece su alıyor su veriyor.
bi yardımcı olursanız sevinirim...

Ali ustam benim makina 105 x.
yukarıdaki kodları inceledim ancak benim arıza burada yok. daha doürusu arıza mı bilmiyorum da. beni makine açınca sıkma modunda başlıyor (tuş 1-2-3-4 ve led 4sürekli yanıyor). ve sadece su alıyor aynı zamanda da su tahliye ediyor. fişi çekip takıyorum yine aynı. on/off düğmesi ve program başaltma düğmeleri devre dışı. ne kadar bassam da hiç bir şey olmuyor. sadece su alıyor su veriyor.
bi yardımcı olursanız sevinirim...

Makinanızda 1den fazla hasar var elektronik kart besleme bölümü voltaj regülesini yapamıyor, muhtemelen ledlerin de bulundugu ön panel işlemcinizde kısa devre
Birden çok arızalarda arıza kodu degişken olur
Katınız onatmanız veya onarmanız gerekecek .

merhaba öncelikle devre üzerindeki r2 1 ohm direnc arızalı resimden gördügüm kadarıyla üzerinden asırı akım gecmis muhtemelen acık devre devre yolunu takip ederek voltaj devresindeki elemanları kontrol etmekte fayda oldugunu düşünüyorum.

Bende aynı makine ile ilgili f9 arıza kodunun çözümü nedir öğrenmek istiyorum yardımcı olan oaliblirse çok iyi olur servis 170 lira kart parası istedi kartın değişmesi gerekir dediler...

f10 arızası yardım makina av 82 1ve 3 numaralı tuşla beraber kilit ışığıda sinyal veriyor makina stand by konumunda yapıyor bu arızayı

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri