Avl kart ve soket baglantıları

ewö.JPG

Resmi açın makinanızı kontrol eden kartı ve soketlerin baglantı larını bulacaksınız .

Hata bu kartın üzerindeki malzeme veya soketlerde. prosestat soketinizin geçtigi bölümde!!!

av82 çamaşırmakinası f1 hatası veriyor f1 hatası ne arızası

F01: Güç kartı arızalı
soket baglantılarını kontrol ediniz ,veyakartı degiştiriniz

makina 1kaç saniye sualıp sonra devir azaltma tuşu ledi ile kilit ledi yanıp sönüyor ponpa devreye giriyor karttansa kartı tamir ede bilirmiyiz

makina 1kaç saniye sualıp sonra devir azaltma tuşu ledi ile kilit ledi yanıp sönüyor ponpa devreye giriyor karttansa kartı tamir ede bilirmiyiz

Kartınız arızalı. onarılabilir,yardım talep ederseniz bana yollayın yardımcı olayım .

Selam sayın ustalar AVL serisi çamaşır makinesi çalıştırıldıgında ilk olarak su alıyor ve 3 kere hızlı dönüp duruyor ve suyu boşaltıyor.Sonra kolay ütü (tuş3) ledini flaş yaptırıyor tüm tuşlar fonksiyon dışı kalıyor.Bu hatanın karşılıgı tako ve motor baglantı sorunu diye yazmakta.Yaptığım kontrollerde motor ve takoda sorun görmedim.Kartı çıkarıp triyac söküp ölçtüm saglam,yanındaki kompanetlerde saglam görünüyor yanan bir yer yok fakat işlemci bölümünde uln2003 a nın üst tafafında 2 adet smd drenç kararmış üsttü okunmamakta sorun bundan kaynaklanabilirmi.Şimdiden teşekkür ediyorum.

merhaba bana çok acil arıston avd10x model çamaşır makinesinin ekranında yazan demo yazısının ne anlama geldiğini öğrenmem gerekiyor..programı çalıştırdığım anda ekrana demo yazısı çıkıyor ve su almadan döndürmeye başlıyor..ne gibi bir problem var merak ediyorum açıkçası servislerede güvenmiyorum gereksiz parçaları değiştirip fazla para alanlar oldukça fazla:( doğru yeremi soruyorum bilemiyorum ama buraya yeni kayıt oldum özür dilerim yanlış bir konu üzerinden soru soruyosam...

selam ustam benim makinanın arızası kilit sisteminin kısa devre yapıp kabloları ve kilit sistemini yakıp anakartı da bozmuştur. benim anakarttaki transistör sanırım değiştiricem biliyorsanız burda paylaşırsanız sevinirim ve başka hangi parçalara zarar vermiş olabilir şimdiden teşekkür ediyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri