Evlerdeki statik elektrik hakkında

Arkadaşlar;yalnızca mutfağımda bütün metal aksamlar da kontrol kalemi ile ölçüm yaptığımda ışığı yanıp sönüyor ortalama 1 dk sonra yine baktığımda yine yanıp sönüyor ve çıplak elle dokunduğumda da çıt diye çarpıyor. Evin komple elektriğini kesiyorum yine aynı oluyor. Nötür ile toprağı ölçtüğüm de 1.2volt görüyorum.Nötür ile toprağı kısa devre ettiğimde kaçak akım rölesi aciyor . Bundan dolayı evimde bir sorun olmadığını düşünüp dairenin dışına çıktım.Apt. giriş katında;posta kutusunun üstünde,hicbiryere temas olmayan tahtanın üstündeki menteşe de,doğal gaz borusunun üstünde anliyacaginiz girisdeki bütün metal aksamlarda var.Apt. dışına çıktım otoparktaki arabanın bile üstünde var ciddiyim bu konuda.Evime gelen misafirlerin koluna kontrol kalemini tutuyorum onlarda bile yanıyor.Kontrol kalemini 3 sefer değiştirdim.Tedas i aradım , baz istasyon şirketini aradım,cimere yazı yazdım,EMO yu aradim,Doğal gaz cilari aradım hiç biri kabul etmiyor.yardimlarnizi bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İnteresting :)

Kontrol kalemiyle bir başkası ölçüm yaptığında da aynı durum oluyor mu?
Belki elektrikli olan sizsiniz ? :)

güzel bir duş alıp üzerindeki elektriği boşaltın sonra kurulanıp bir yere uğramadan sadece bornozla falan ölçüm yapın bakalım çözülecek mi..

İnteresting :)

Kontrol kalemiyle bir başkası ölçüm yaptığında da aynı durum oluyor mu?
Belki elektrikli olan sizsiniz ? :)
2 kişi daha ölçtü Aksa gaz bu yüzden apt. Doğal gazını kesti.Herkesin söylediği meslek hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum diyor

Evinin yanında 30 metre yüksekliğinde Tesla bobini yoksa çok mantıksız

Binada biri su borusunu topraklama için kullanmış olabilir mi?

statik elektriklenmeyi arttıran unsurlara odaklanın, Nemlendirme statik elektrik yüklenmesini ortadan kaldırmada işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Baz istasyonu evin neresinde?

Otoparkta duran arabanın üstünde bile bir anlık kontrol kalemi yanıp sönüyor.İnsan vücudunda da bile
Baz istasyonu evin neresinde?
300m ilerde.Apt. otoparkında ki arabada bile bir anlık kontrol kalemi isigini yakiuor
Evin dışındaki araba üstünde ve ev içerisinde insan vücudun da bile bir anlık kontrol kalemi isigini yakiyor

Arkadaşlar;yalnızca mutfağımda bütün metal aksamlar da kontrol kalemi ile ölçüm yaptığımda ışığı yanıp sönüyor ortalama 1 dk sonra yine baktığımda yine yanıp sönüyor ve çıplak elle dokunduğumda da çıt diye çarpıyor. Evin komple elektriğini kesiyorum yine aynı oluyor. Nötür ile toprağı ölçtüğüm de 1.2volt görüyorum.Nötür ile toprağı kısa devre ettiğimde kaçak akım rölesi aciyor . Bundan dolayı evimde bir sorun olmadığını düşünüp dairenin dışına çıktım.Apt. giriş katında;posta kutusunun üstünde,hicbiryere temas olmayan tahtanın üstündeki menteşe de,doğal gaz borusunun üstünde anliyacaginiz girisdeki bütün metal aksamlarda var.Apt. dışına çıktım otoparktaki arabanın bile üstünde var ciddiyim bu konuda.Evime gelen misafirlerin koluna kontrol kalemini tutuyorum onlarda bile yanıyor.Kontrol kalemini 3 sefer değiştirdim.Tedas i aradım , baz istasyon şirketini aradım,cimere yazı yazdım,EMO yu aradim,Doğal gaz cilari aradım hiç biri kabul etmiyor.yardimlarnizi bekliyorum

Kontrolkalemi'nin görselini paylaşır mısınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri