evlerde ve apartmanlarda çağri sistemı

tekin126

Profesyonel Üye
bılındığı gıbı kablo ıle difon sistemı mevcut bınalarda bu sistem arıza yaptığında içinden çıkılmaz hal alıyor ses ve çağrı sistemını binanın elektrik şebekesı (hattı) uzerınden taşımak zor olmasa gerek elektronik devrelerle bu mumkun bu konuda yardımlaşarak bır sistem gelıştırebılırız duşuncesındeyım benım fıkrım yuksek frakansta çalışan TX ve RX devresı ıle bu işi mevcut elektrık kablosu uzerınden taşıyabılırız yuksek frakans elektrık lı cıhazları bobın olarak gorecek ve kayıp vermıyecektır dıye duşunuyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bılındığı gıbı kablo ıle difon sistemı mevcut bınalarda bu sistem arıza yaptığında içinden çıkılmaz hal alıyor ses ve çağrı sistemını binanın elektrik şebekesı (hattı) uzerınden taşımak zor olmasa gerek elektronik devrelerle bu mumkun bu konuda yardımlaşarak bır sistem gelıştırebılırız duşuncesındeyım benım fıkrım yuksek frakansta çalışan TX ve RX devresı ıle bu işi mevcut elektrık kablosu uzerınden taşıyabılırız yuksek frakans elektrık lı cıhazları bobın olarak gorecek ve kayıp vermıyecektır dıye duşunuyorum

Evet dediğiniz gibi zayıf akım tesisatlarındaki kablolar yüksek katlı çok daireli binalarda buat dağıtım sistemi arap saçı gibi hal almış durumda :)
Elektrik hattı üzerinden hazır olarak bilgisayar ağları mevcut durumda fakat bunu zil sesi, görüntü olarak entegre olarak düşündüğünüzde oldukça maliyet yükselecektir.
Kendi fikrim bu işin kablosuz rf sistemleriyle yapılması maliyet açısından ekonomik olacağıdır..

Digital kodlu zil panelleride kablo karmaşasınıda çözelebilir
Şubelere giden kablolar paralel şubeye verilen kod şeklinde...

en iyisibütüntelleri icinde olan bir kabloüretsinler bu isi o fazlasiyla görür icinde cok tel var

audiosamsun isimli üyenin fikri bence harika
fırmalar hem audıo hemde zıl sıstemını boyle yapsalar
olagan ustu olur
cok az bır kablo ve pc ve yazılım tabıkı elektronık unıte,
kontrol kalemı veb sayfası elektronıkcılere boyle bır yarısma yaptırabılır
ıyı calısmalr

bu sekilde çalışan sistemler mevcut aynı bir telefon gibi her daire 1 çit kablo gerekli örneğinben böyle bir sistemi kurarken 40 daireli 2kolonlu apt. 20 çiftli kablo çekerek her dairenin önündeki boarttan içeri alıyorum her daire kapıya kendi şifresini verebiliyor dışarıdan girişte şifre ile kapı açma daireler birbiriyle görüşme ve pek çok özellik mevcut

arkadaşlar öncelıkle ılgınıze teşekkur ederım bu konuyu başlatmamdakı amaç piyasada ıhtıyaç olup olmadığı nı oğrenmemdı bu RF uzerınden ses ve goruntu taşıma işiyle uç yıldır uğraşıyorum bellı mesafe kayıt ettım mesafe olarak 100 metreye ulaştım ben bu işi profosyonelce duşunuyorum bukadar emek verdım karşılığını bulurmu dıye açtım konuyu ılgılenen goruşunu yazan arkadaşlara teşekkur ederım

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri