Evimin tüm elektrik prizleri aynı fazda mı?

Merhabalar,sizlere bir sorum olacaktı. Benim evim dubleks ve aşağı kattan yukarı kata internet çekmiyor bende aynı faz üzerinde yayın yapan powerline adaptör alacağım ama aynı sayaç üzeride mi prizler aynı faz üzerinde mi bilmiyorum acaba bunu nasıl öğrenebilirim teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar,sizlere bir sorum olacaktı. Benim evim dubleks ve aşağı kattan yukarı kata internet çekmiyor bende aynı faz üzerinde yayın yapan powerline adaptör alacağım ama aynı sayaç üzeride mi prizler aynı faz üzerinde mi bilmiyorum acaba bunu nasıl öğrenebilirim teşekkürler.
Birinci Powerline'ın takılacağı prizi besleyen sigortayı bir kontrol kalemi vasıtası ile sigortaları tek tek indirerek bulun. Prizde elektrik kesildiği zaman sigortayı buldunuz demektir. Diğer sigortaları ON durumuna getirin.
Sigorta inik durumda iken ikinci Powerline'ı takacağınız odadaki prizde elektrik olup olmadığını kontrol kalemi ile test edin.
Elektrik yok ise her iki priz de aynı faz üzerindedir.
Sigortaya yol verildiğinde her iki prize de elektrik gelmesi gerekir.

Evin farklı odaları aynı faz bile olsa farklı sigortalardan beslenmesi olası olduğundan yukarıdaki işlemden sonuç almazsanız sayaç panosunda size ait ana sigortayı aşağıdaki fotoğrafa göre değerlendirin.
Ana sigorta soldan 1. gibi ise eviniz 3 faz, ortadaki/en sağdaki gibi ise eviniz mono fazdır.
Mono faz ise zaten sorun yok, trifaz ise Sami beyin belirttiği üzere bir elektrikçi ile sorun çözülür.
oto.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri