evime ups cihazı alıcam ama nasıl hesap yapıcam ? Lütfen Yardım ediniz ?

KuRSuN06

Üye
Merhaba arkadaşlar. ben elektrikçiyim evimdeki elektrik kesintisinden bıkıyorum bazen onun için evime ups takmak istiyorum fakat şöyle bi sıkıntım var arkadaşlar. Ben ups cihazla evimdeki salonun lambasını prize bağladığım televizyon (LCD), uydu cihazı,ve notebook var ayrıca kombiyide beslemek istiyorum ve banyonun lambası bu kadar. şimdi ben ups hesabı yapmak istedimde şöylemi yapıcam prize bağlanan cihazların watt değerini topluycam hepsini sonra onu 220 ye bölcem çektikleri akımı bulcam ona göremi ups cihazı alıcam ? bana yardımcı olun lütfen ama x çarpı 2 bölü 3 kare kök gibi formüller yazmayın lütfen matematikten hiç anlamam benim size sorduğum gibi anlatırsanız çok sevinirim hepinize teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ups alma arkadaşım ups sana masraflı olur aküler derdtli olur yazık parana rantable(ekonomik-işletilebilir) sişstem değil
sorun yok hepsini topla atıyorum 10 lamba 100 wattan 1000 wat yapar 0.8 böl çıkan sonuç kvadır fakata alacağın ups standart olur ise zaten sana 15 dakika yerecek yok 1 saatlik 2 saatlik yapmak istersen bu seferde aküler dünyanın parası tutacak . zaten piytasadaki akülerin çoğu çin malı 2 yılda 1 akü değişecen falan filan al bir 3.5 kva jeneratör koy balkona ver çoşkuyu bana kalırsa.
yok illa ups alacam ses sorunum var diyorsan

1kva=0.8 kw hesabını yap kaç dakikalık istiyorsan satıcıya bildir. online almana gerek yok line interaktif işini görürü senin np

kullanacağınız lambanın tipi önemlidir. hangi tip lamba kullanıyorsunuz ?

jeneratör al ev tipi daha ucuza gelir. otomatik pano yaparsın. Ses problem olursa kabin yaparsın.

Eski kva yüksek ups bul çalışan. kaç saat devrede kalacaksa ona göre akü koy.(ups firmasından veya bankalardan çıkan oluyor)

Eski ups kontrol ünitesi olarak kullanırsın. Çevrende elektrikli forklif firması varsa aküsünü ucuza alıp kendince bir sistem yapabilirsin.

Lambalar led olursa daha iyi olur.

1000 lik bir ups yeterli olur. Bir saat desteklemesi yeter diyorsanız 12 volt 100 ah akü işinizi görür. Ups 2 akülü ise yani 24 voltluk girişli ise iki tane 45 veya 60 ah akü alırsınız. Bazı upslerde 2 akü olur ama ikiside paralel bağlıdır bunda bir adet 12 volt akü kullanmanız gerekir. İki tane küçük yerine bir tane büyük kullanmak hem ekonomi hemde ömür bakımından avantajlıdır. İki saat isterseniz 12 volt ise bir adet 12 volt 200 ah 24 volt ise iki adet 12volt 100 amper kullanırsınız. Akü kapasiteleri büyüdüğü için ups'in kendi şarjörü sık ve uzun süreli kesintilerde yetersiz gelir. İlave şarj cihazı ihtiyacınız olacaktır. İlk kullanımda zamanlarında ihtiyacınızın olup olmayacağını ups'in kendini kapatmasıyla anlayabilirsiniz. Yani gerekirse ilave şarj cihazı alır veya yaparsınız (yardımcı olurum).

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri