Eve yakın mesafedeki yüksek gerilim hattı hakkında

Ben çok önceden bir yerde okuduğumu hatırlıyorum. Bu yüzlerce kilovolt olan havai hatların dibinde dikelirken bacakları fazla açmamak gerektiğini söylüyor. Fazla açarsan fazla potansiyel fark oluyor ve erkeğin en önemli organına olumsuz etkisi olduğu belirtiliyordu :D

Neyseki benim yakınımdaki en yüksek voltaj 380 V, kafaya takmam gerekmiyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ben çok önceden bir yerde okuduğumu hatırlıyorum. Bu yüzlerce kilovolt olan havai hatların dibinde dikelirken bacakları fazla açmamak gerektiğini söylüyor. Fazla açarsan fazla potansiyel fark oluyor ve erkeğin en önemli organına olumsuz etkisi olduğu belirtiliyordu :D

Neyseki benim yakınımdaki en yüksek voltaj 380 V, kafaya takmam gerekmiyor.
Adim gerilimi muhabbeti timur hocam . Hatta arıza anında buralarda çalışan personelin bacaklarını açarak gezinmesi yerine bacaklarını biristirip tavsan gibi hoplayarak ilerlemesi bir çeşit önlem olarak kullanılabiliyor. En büyük adim gerilimi olan canlı da büyük baş hayvanlar . Çünkü adim aralığı ile daha büyük bir gerilim farkına maruz kalıyorlar.

Artık orta gerilim diye bir seviye yok aslında. 1000 volt üzeri yüksek gerilim diye geçiyor yönetmelikte.

teşekkür ederim. görselini eklediğim hat yüksek gerilim mi ? çünkü bu direğin şekli ile farklı yerde gördüğüm yüksek gerilim hattı direklerinin şekli farklı. o yüzden sormak istedim.

yuksekgerilim.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri