Evden gelen tuhaf uğuldama sesi

bu kombide aynı sesi yapıyor. ( videoyu görünce ? )
bu kombininde bacası altından elektrik hattı geçiyordu ( üst vermiş olduğum foto )
sizin kombide de böyle durum olabilir mi dedim ???

yok hocam. bu ses o ses değil. tüm dairenin ve de binanın elektriklerini kesmeme rağmen, ses devam ediyor. yani kombi, buzdolabı vs gibi ses veya titreşim yapacak tüm elektronik cihazlar eleniyor.
Sadece siz duyuyorsanız orta kulak iltihabı olabilir temizletmekte fayda var.

Herkes duyuyorsa cindir.
orta kulak iltihabını tercih ederdim hocam. ne yazık ki kulaklarım fazla hassas, böyle sesleri ne yazık ki herkes duyamıyor. Sizler de duyabilesiniz diye konuya sesi de ekledim. Hatta bir arkadaş sağolsun yorumlarda sesi yükselttiğini söyleyerek yenisini yükledi. Ve duyduğumuz ses 3. saniyesinden sonra gelen o sesin ta kendisi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yok hocam. bu ses o ses değil. tüm dairenin ve de binanın elektriklerini kesmeme rağmen, ses devam ediyor. yani kombi, buzdolabı vs gibi ses veya titreşim yapacak tüm elektronik cihazlar eleniyor.

Ses Seviyesi Ölçer gerçeği elimizde ? yok
işinizi görür mü bilmiyorum
sanal diyelim ( db sesin geldigi yönü yerin tesbiti ??? )
çeşitli programlar var
örnek :
https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound&hl=tr&gl=US&showAllReviews=true

Sadece siz duyuyorsanız orta kulak iltihabı olabilir temizletmekte fayda var.

Herkes duyuyorsa cindir.

sesi özel !!!
youtube yi açtığımda ve mp3 çevirdim çok dinlerim .

Son düzenleme:
Ses Seviyesi Ölçer gerçeği elimizde ? yok
işinizi görür mü bilmiyorum
sanal diyelim ( db sesin geldigi yönü yerin tesbiti ??? )
çeşitli programlar var
örnek :
https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.sira.sound&hl=tr&gl=US&showAllReviews=true

sesi özel !!!
youtube yi açtığımda ve mp3 çevirdim çok dinlerim .

teşekkürler hocam. sesin az ve çok olduğu yerler kulak ile belli zaten. dediğim gibi ana kablonun girdiği duvarın tavan kısmından geliyor. ve o duvar boyunca devam ediyor. karşı duvarda veya farklı duvarda o ses yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaş tüm binanın elektriğini kestim ses yine geliyor demiş. Elektrikle alakalı herşeyi elemek lazım. Kablodan da olmaz binanın elektriği kesildiğinde kablodan akım akmayacağı için oda iptal...Ses nereden çıkacak çok merak ettim doğrusu. Üç harflilere doğru gidiyor bu iş:)
Geçen hafta sizinki gibi tuhaf seslerin geldiği bir haber vardı. Bakın sesin kaynağı ne çıkmış:
https://onedio.com/haber/yer-altind...-2-gece-uyumadan-nedenini-arastirdilar-972642

Son düzenleme:
Arkadaş tüm binanın elektriğini kestim ses yine geliyor demiş. Elektrikle alakalı herşeyi elemek lazım. Kablodan da olmaz binanın elektriği kesildiğinde kablodan akım akmayacağı için oda iptal...Ses nereden çıkacak çok merak ettim doğrusu. Üç harflilere doğru gidiyor bu iş:)
Geçen hafta sizinki gibi tuhaf seslerin geldiği bir haber vardı. Bakın sesin kaynağı ne çıkmış:
https://onedio.com/haber/yer-altind...-2-gece-uyumadan-nedenini-arastirdilar-972642
Hocam dairelere giden elektriği kestim şartellerinden. Hem tek tek hem komple keserek dinledim. Fakat binaya giren ana kabloda dediğiniz gibi akım akmasa da sonuçta elektrik orada duruyor. Yani o kablodaki elektriği de kesebilsem belki o zaman o kabloyu da eleyebilirim. Ya da mahalledeki elektrikler kesilince anlayabilirim. Bizim ses yer altında değil. Dışarıda caddede de yok :)

nereden elektrik ( enerji ) kesilmiş önemli . ( sayaç panosundan olmalı ) ???
direkten hat kablosunun balkondan binaya girişinde enerji var .

direkten klemensleri yeniletin
bu sırada binaya gelen elektriği ( enerjiyi ) kestirin ( fazlar ve nötr )
bu sırada dinleme yapın uğultu geliyor mu ?

Aynı anda tüm binanın elektriğini ana şalterden keserseniz o kablodan akım akmaz. Ana şalter yoksa sayaç panosundan tüm dairelerin tek tek sigortalarını kapatın.Kablonun enerjili olması birşey ifade etmiyor, akım akmayacağı için kablodan ses gelmez. He derseniz ki ya kablolar arasında kısa devre gibi bir durum varsa? Öyle olsaydı şimdiye kadar kablo çoktan kül olmuş olurdu derim...
***Bir önceki yorumunuzda kestiğinizi yazmışsınız zaten bana kalırsa o kablo iptal...Başka birşeyler olmalı.

Paylaştığınız fotoğraflara bakınca dikkatimi çekti. Yorumların hepsini okumadım belki yazan olmuş olabilir. Sizin binaya gelen kablonun bağlı olduğu direkteki lambanın trafosu zarıldıyor olabilir. Kablonun bir ucu direğe temas ediyor bir ucu sizin duvara temas ediyor. Katılar sesi çok iyi iletirler. Ses sadece direkteki o lamba yanınca mı geliyor yoksa tüm gün var mı? Tüm gün geliyorsa buda iptal.
***Evet ilk yorumunuzda 24 saat boyunca geliyor demişsiniz buda iptal oldu:)ama o kablo bir şekilde bir sesi taşıyor olabilir.

Son düzenleme:
yağmur iniş borusunun sesini dinlemeniz .
fotodaki kırmızı işaretli olan yerden hava karışımı veya boru içinde tıkanıklık durumu ile ses uğultusu durumu olabilir mi ????

WhatsApp Image 2021-04-01 at 20.00.09.jpeg

Son düzenleme:
Tam cevap veriyordum ki!!! Silmişsiniz!!! Neyse.

Hayır. Bitişik bina yok hocam.

Rüzgarlık bir durum değil hocam.
Binadaki hidrafor sisteminden kayanaklanabilirmi..
Diyecem ama gecede kim surekli su kullanirki her vakit geliyisa ses
Arkadaşlar merhaba.
1985 yapımı bir binada orta katta bir dairemiz var. Dairemizde son birkaç aydır, 24 saat boyunca hiç durmadan tuhaf bir ses geliyor. Ben uğuldama diye tarif edebiliyorum. Telefona kaydedilebilecek bir ses değil. (Kaydetmeyi denedim, sesi parazit sesi olarak alıyor. Birebir duyduğumu yansıtmıyor. Ama yine de sesi aşağı ekledim) Çalışan bir trafonun sesini düşünün ya da yanında durduğunuz bir elektrik panosu.(manyetizma gibi bir ses) Tuhaf bir frekansla ötüyor, duyuyorsunuz ve rahatsızlık veriyor. Başlarda komşuların kombisinin sesidir diye düşündük. Fakat dikkat edince, hiç kesilmediğini gördük. Özellikle geceleri daha rahatsız edici. Binadan birinin buzdolabı vs ses yapıyor mu diye, gece 2 de tüm binanın şartellerini indirerek elektriğini kestim. Fakat nafile, o ses kesilmedi. Benim düşüncem şu; binanın elektriği, bizim dairenin balkonundan girip, salondan geçerek binaya dağıtılmış. Ve dairemizden geçen, binanın ana elektrik kablosunun bir şekilde manyetik bir alan gibi ses yaptığını düşünüyorum. (Belki kablo boruları da metaldir ve ondan yapıyordur ,bilemiyorum) Şimdi siz değerli ustalarımın, bu konu hakkında görüşlerine ihtiyacım var. Daha önce belki böyle bir olayla karşı karşıya geldiniz ve çözdünüzse, lütfen bana da bir tavsiyede bulunun. Hepinize şimdiden tek tek teşekkürler.
https://drive.google.com/file/d/16-tjdtMA94qCWccYnoyeFB10zd17fjhj/view?usp=sharing
Hocam. Evinizden geçen o kablolarin oyle ses çimaracgini sanmam. Ki oyle ses çikaracak. Şey ise YG yuksek gerilim direklerinden gelen manyetik alan sesi ama oda ben bariz manyetik alanim diye ses cikariyor.. Sizin evden gelen ses sanki dandik bir şarj adaptoru olurya gecenin issizliginda civildar durur. Onun gibi. Ona benziyor. O demiyorum. Zaten. Yazinizi komple okudum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri