Evdeki lambalar göz kırpıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba elektrikçi kardeşlerim hayırlı akşamlar, sorum başlıktaki gibi ama şöyle bir olay var sadece benim evimde mi acaba dedim balkona çıktım diğer evlere baktım diğer evlerde bizim ev ile doğru orantılı olarak o evlerinde aydınlatmaları göz kırpıyor ölçü aletini vurdum prize 217 volt ac okudum 215 voltlara da düşüyor birde Hz'yi gözlemleyeyim dedim 49.46, 57, 72 oluyor sonra hemen 50 Hz ye sabitleniyor 50 Hz sabitken o dalgalanmanın dalgası sonradan gelir gibi göz kırpıyor aydınlatma tesisatım, daha sonra 50 Hz sabit kalıyor bir 10-15 dakika kadar daha sonra anlattığım olay tekrarlanıyor acaba bizim mahalleyi besleyen alpek hattında mı sıkıntı var ya da bir evin tekinde elektriği etkileyen bir cihaz mı var ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim dostlarım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet üstadım bunu yazdıktan on dakika sonra elektriklerimiz kesildi mahallenin bir kısmında elektrik var diğer kısmında yok çevre aydınlatması da çalışıyordu bir saat falan gelmedi elektrik baktım uedaş trafonun panosuna olayı hallettiler benim kolon hattım eski, zayıf ve ekli kablo o yüzden ilk evden şüphelendim daha sonra baktım mahallede ki evlerde aynı bıraktım uğraşmayı daha sonra dediğim gibi uedaş geldi halletti çok sağ olun yardımınız için konu kilit...

Geçmiş olsun
Sorun çözüldü diyorsunuz
Yine ölçüm yapmanız da fayda vardır. .
işi sağlama alırsınız.

Kolay gelsin sağlıcakla kalın.

Evet usta ölçüm yaptım 232 volt ac 50 Hz sabit sağ olasın hayırlı günler, hayırlı ramazanlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri