Evde Trafo Yapmak İstiyorum

55 TL.ye 220 giriş,12 volt çıkışı olan,200 W. trafo alınabilir.10 W.trafo 10TL.,100W.trafo 30TL. alınabilir.Kolay gelsin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Okuldaki bilgilerimle yaklasik 10 yil once bir trafo sardim hala binada zil trafosu olarak kullaniyorum biraz sesli calisiyor.

Okuldaki bilgilerimle yaklasik 10 yil once bir trafo sardim hala binada zil trafosu olarak kullaniyorum biraz sesli calisiyor.

trafonun saç paketlerini sıkıştır vidaları yoksa vida takarak sıkı durmasını sağlarsanız ses kalmaz.

dostum bu bahsettiğin şeyleri elektrik-elektronik bölümünü okuyup ta yapamayan ; yapma yetisi olsa da imkanları elvermeyen bir dünya insan varken sözelci bir arkadaşımız olarak bahsettiğin şeyleri evde kendi başına yapman-yapmaya çalışman hem senin hemde çevrendeki insanları tehlikeye atabilir.Bu yüzden bu konuyu biraz daha araştırıp bu projene devam edip etmeyeceğine karar vermelisin

aynen hocam bencede.....

Bence de bu konuyu biraz daha düşünmelisin, Kendini ve başkalarını tehlikeye atma ihtimalin çok yüksek.

merhaba,
arkadaşımız pek açıklama yapmamış ne desek boş. konunun ayrıntısı çok.
öncelikle sistemin kullanım yerinden emin olmalıyız:
evde mi, bağ'da mı? (şebekeye senkon mu çalışacak) - buna göre kontrol sistemi tasarlanmalı
nasıl bir yük beslenecek. - buna göre akü ve redresör yükü-çeşidi seçilir, aynı zamanda dinamo da
en önemlisi de dinamo nasıl çalışacak. yağmur suyuylamı, gece elektrik ucuzken mi, ...
her ne olursa olsun bu sistem kendisini min.7-8 senede amoti eder.

benim tavsiyem de diğer arkadaşlarınkine benzer(biraz ukalaca) olacak:
en iyisi buraya harcayacağınız parayla, yetmiyorsa biraz da ilave ederek, bir dizel jenerator alın.
amacınıza uygun olarak senkronizasyon özelliğini tercih edin.

bence önce eğitim şart. elektrik tehlikeli ve dikkat isteyen bir iş bunun için evimiz gibi başka insanlarında hayatlarını tehlikeye atabilecek yerlerde böle denemeler yapılmamalı diye düşünüyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri