Evde oto amfisi tetiklemek nasıl olur.

oylesine34

Üye
Arkadaşlar merhaba
elimde
jensen 100Wx4 A4320 model bi amfi var bunun çalışıp çalışmadığını bilmiyorum nasıl test ederim ?
Aslında arabada kullanacağım bu amfiyi ama ilk olarak evde kendim test etmek istiyorum

220-230V - 350W psu nun sarı çıkışlarını amfinin sarısına
siyah ( şase ) kablolarını da siyahına bağladım
buraya kadar herşey normal gibi fakat amfide tetikleme kablosu var mavi-beyaz olarak.
amfiyi tetikleyemediğim için çalışıyor mu çalışmıyor mu bilemiyorum bu amfiyi evde nasıl tetikleyebilirim ?

girişte bu amfi testi için eski çalışan bi walkman kullanacağım verim nasıl olur ?

çıkış içinse 6 ohm luk küçük bi kolon var
cihazların resimleri aşşağıdadır.

Arabadaki teyibimde tetikleme kablosu mevcut biliyorum teyipten çıkıp direk amfi ye mi gireceğiz yoksa araya röle vs..vs.. gibi bi şey mi koymamız lazım.

2014-02-04 23.05.42.jpg2014-02-04 23.07.14.jpg2014-02-04 23.07.55.jpg

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum
Saygılarımla ANIL.​

Tetikleme kablosuna 12v verilecek.Walkman deneme için yeterli olur.Verimli olmaz.Çıkışı zayıf gelebilir.Teyipte açıldığı zaman 12v gönderen kablo tetik ucudur.Teyp çıkışları direk anfi girişine bağlanacak. Kolay gelsin

Son düzenleme:
Tetikleme kablosuna 12v verilecek.Walkman deneme için yeterli olur.Verimli olmaz.Çıkışı zayıf gelebilir.Teyipte açıldığı zaman 12v gönderen kablo tetik ucudur.Teyp çıkışları direk anfi girişine bağlanacak. Kolay gelsin

teşekkür ediyorum internetim yoktu konumu takip edemedim yarın deneyeceğim benim için önemli olan evde test etmek çıkışlardan cızırtı bile çıksa sorun olmaz amaç çalışıp çalışmadığını öğrenmek...

ek bilgi: bazı araba teyplerinde remote kontrol kablosunda anthena yazar. motorlu anten tetikleme kablosudur. teyp açıldığında + gönderir.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri