Evde Bilgisayarda PLC Öğrenmek ya da İlk Adım Atmak

Mrb arkadaslar ben evimde en basta bilgisayarımda plc ögrenmek istiyorum otomatik kumandam süper bunun baslangıcını yaptıktan sonra biraz ilerledikten sonra plc alıp kendimi geliştirmek istiyorum formdan simuları indirip duruyorum fakat bi yol kat edemiyorum çünkü hiç bişey bişey bilmiyorum adım adım bana bu işi anlatacak ögretecek kişilerin yardımını bekliyorum şimdiden cok tesekkür ediyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım kolay plc sitesinden plc anlatan cdler var bence onlardan bir tane al ve plc de alırsan uygulamalı olarak çalışırsan ögrenebilirsin.

tamam uygulama yapıcam bu yola yeni adım atmaya basladım önce kaba taslak bi birkaç ay bu şekilde ögrenip sonra plc arastırıp alıp sonra yola devam etmek istiyorum

ilk önce ogrenmek ıstedıgınız plc markasını belırleyın onun uzerıne yogunlasın onu ogrendıkten sonra zaten dıger markalara adapte olmanız kısa surecektır.sımılasyonlar sızı bellı bi sure ıdare edıcektır.otomatık kumandanız ıyıyse ladder dıyagramına kısa surede alısırnız

ilk calıştıgım fabrikam simensti simdiki ise ge fanuc simulasyonları indirdim fakat bi adım bile ilerliyemiyorum cünkü tam anlamlı kullanımı basit bişey bulamadım

bende bu işte amatorum ilk olarak gemo ile başladım şu anda delta ile çalışıyorum daha sonra sıemenslede devam edecegım sana onerım bu yonde olur

peki simulasyon için ne kullandın

deltanın wplsoft program edıtorunun üzeriden kendı sımılasyonu var.bende suan delta ıle calısıyorum .baslangıc ıcın gayet ıyı bır plc

benim asıl amacım su mesala ehliyet alıcak yeni gibi biriyim direksiyon sınav zamanı direksiyona oturup sınavdan kalmak istemiyorum bos bi alanda biraz araba kullanıp sonra sınava girmek yani simulasyonla evde bisüre iyi kötü takılıp sonra en iyisini alıp geliştirmek kendimi bu işi yapabilecegim simulasyonda tam destek verecek arkadaslerın yardımına ihtiyacım var

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri