EVCO evkb21 Dijital Termostat ayarı

dostum genel itibari ile baktıgımda bağlantı doğru gibi.

siz parametre ayarlarını değiştirdiniz mi? Termostat soğuma işlemini yapmaz. Soğutma işlemini yağan kompresoru calıştırıp durdurur. Termostat kompresore çıkış veriyor mu? Kontrol ettiniz mi? Arıza nasıl oluştu?

Kablo bağlantısını yaptırınca soğuttu ilk gün sonra birden soğutmamaya başladı, ayarlarını değişmiş olabilirim, en üstteki arkadaşın paylaştığı kullanma klavuzunudaki gibi ayarladım ama yine olmadı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kablo bağlantısını yaptırınca soğuttu ilk gün sonra birden soğutmamaya başladı, ayarlarını değişmiş olabilirim, en üstteki arkadaşın paylaştığı kullanma klavuzunudaki gibi ayarladım ama yine olmadı
Kompresore çıkış verilip verilmediğini nasıl kontrol edebilirim?

kompresore 4nolu uctan ve mavi kablodan 220 volt gidiyor gorunuyor beyaz kablo ile. Voltaj varmı kontrol ediniz.

voltaj varsa sorununuz gaz devresindedir. Kompresprunuz çalışıyormu sistemde gaz varmı kontrol ediniz.

şarj portu varsa kompresor üzerinde manifold bağlayıp içindeki gaza göre olçumlemelisiniz.

IMG_20161009_102219.jpg
şarj portu varsa kompresor üzerinde manifold bağlayıp içindeki gaza göre olçumlemelisiniz.
Merhaba Serkan ustam kolay gelsin. Benim sorunum a cevap verirseniz müteşekkir kalırım. Kuluçka makinası aniden durdu ve sıcaklık 87 dereceyi gösteriyor. Ve 37 den yüksek olduğu için de çalışmıyor. Ayarlayamadim. Yardım edin.
IMG_20161009_102219.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20161009_102203.jpg
    IMG_20161009_102203.jpg
    398.4 KB · Görüntüleme: 18
Bu durum aniden gelişti ise ve cihaz daha önceden çalışıyorduysa sorun ayarlardan değil arıza olduğunu düşünüyorum.

Kuluçka makinasının içerisi kaç derece ?
37 dereceden duşuk ise büyük ihtimal sensorunuz arızalı olabilir.

Eğer yeni imal ediyorsanız sensor lambaya çok yakın olmamalıdır bu sorun oluşturacaktır. İç havayı homojenize etmek için küçük bir fan kullanılmalıdır.

Şimdilik bu dediklerimi kontrol ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri