EVCO evkb21 Dijital Termostat ayarı

Aniden arizalandi. Makinanın iç sıcaklığı 24 derece. Sensoru ısıya yaklastirinca daha da yükseliyor. u zun zamandır kullanıyordum. Sensor arızalı ise değişme şansım var mı. Birde termostat a reset atabilirmiyim. Verilen cevaplar için şimdiden teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Termostatın ayarlarında fabrika ayarlarına donuş olabilir âmâ bu program ayarlarını sıfırlar. Sorunun program ayarlarında olduğunu sanmıyorum. Termostatınızın ısıyı algılayan sensorunun kalibrasyonu kaymış gibi görünüyor. Bu sıcaklık bir kaç derece olsaydı menüden ayarlanabilirdi ancak fark çok yüksek.

İlk başta sensor kablosunu sökün dışarı alıp ucundan 5 cm fazla kablosunu kesin ucunu yeniden açıp takın değişiklik varmı kontrol edin.

Düzelme yoksa yeni sensor takıp denemek lazım.

Dediğinizi yaptım. Önce sensoru çıkarttım denedim. Ekranda prop yazdı. Daha sonra biraz kestim denedim. Yine yüksek dereceyi gösterdi. Sensoru derin dondurucuya koydum daha sonra tekrar denedim. Sadece 7 derece düşük gösterdi.

Bence dedigim gibi sensor bozuk. Degistirip denemeniz gerekiyor su an cihaz saglam gibi gorunuyor.

aynı termostat evco evkb21 için acil yardıma ihtiyacım var.servisler yardımcı olmuyor. pastanedeki hamur mayalama dolabındaki termostatın +4 ile -2 arası çalışması lazım.birde kompresörün hangi zamanlarda devreye girmesi gerekiyor bir bilgim yok. yeni termostata gireceğim değerlerin ne olması lazım.bu konuda yardım edebilecek ustaların cevaplarını bekliyorum.lütfen yardımcı olabilirmisiniz

aynı termostat evco evkb21 için acil yardıma ihtiyacım var.servisler yardımcı olmuyor. pastanedeki hamur mayalama dolabındaki termostatın +4 ile -2 arası çalışması lazım.birde kompresörün hangi zamanlarda devreye girmesi gerekiyor bir bilgim yok. yeni termostata gireceğim değerlerin ne olması lazım.bu konuda yardım edebilecek ustaların cevaplarını bekliyorum.lütfen yardımcı olabilirmisiniz

Eski termostat ile bu aynı mi?
Eski termostat hic calismiyor mu?
Sistemde defrost yoktur sanirim?
Sorunuz sadece sicaklik ayarimi? Yoksa alt parametreleride ayarlamanizmi gerekiyor.?
Bu oda ne kadar buyuk bir oda?

Sicaklik ise kolay alt parameteeler icin pc basinda bakip ancak yardimci olabilirim.

Iyi calismalar.

Evet ürün aynı eski termostat bozuldu.set tuşu basmıyor birde derece +8 ile +9 Lara kadar yükseliyor.bu derece benim için çok yüksek.bana +4 derece ile -2 derece arasında çalışması lazım.bu bir dolap derinlik 1m yükseklik 2.20m genişlik 3 m.malesef alt parametrelerde gerekli.cunku hiçbir bilgim yok.bu dolabı genelde hamur mayalansin diye kullanıyorum

arkdaşım halledemediysen burdan bakabilirsin
Evet ürün aynı eski termostat bozuldu.set tuşu basmıyor birde derece +8 ile +9 Lara kadar yükseliyor.bu derece benim için çok yüksek.bana +4 derece ile -2 derece arasında çalışması lazım.bu bir dolap derinlik 1m yükseklik 2.20m genişlik 3 m.malesef alt parametrelerde gerekli.cunku hiçbir bilgim yok.bu dolabı genelde hamur mayalansin diye kullanıyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri