Ev yapımı klima

sercanb

Üye
Merhaba arkadaşlar ben evdeki malzemelerle direk dorudan bana soguk hava verıcek klima yapmaya karar verdım.
Malzemeler:
soğutucu kap
2 fan 1 guclu motor ucunda pervane var
12v güç kaynagı
Akvaryum motoru
Akvaryum hortumu
Alet çantasını kutu olarak kulanıcam
İnce bakır boru
dolasıcak.
Fanlar bakıra uflicek ve soguk hava cıkıcak.
İnternett e bunla ılgılı busuru vıdeo var bıde sıze sorıyım dedim.
KILİMA.JPG

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
boş işlerle uğraşma. buzlu suyu odanın ortasına koy üstüne de fan koy aynı şey.

Buzlar eriyip ısınıncaya kadar diyorsun...
O zaman bende sana ev yapımı kaloriferi tarif edeyim; Evin duvarının birine tuğla ile tandır yapacaksın, tavanı delip yukarıya genişçe baca çıkaracaksın (soba bacası olmaz geniş olmalı...) Sonra o tandırda odun, tezek, ...vs. (kömür olmaz zehirlenirsin) yakacaksın... Dedem zamanı kaloriferi....
Kusura bakma ama Senin klimada bundan çok farklı değil...

Arkadaşlar canım sıkıldı yoksa odamda klima var doru soluyosunuz ıkınızde bende sızle aynı fıkırdeyım ama internete apmışar merak etim deniyorum.

eminim yapacak daha anlamlı şeyler bulabilirsin

Klima yerine nemlendirme cihazı amacı ile yaparsanız tam nokta atışı olur.

Bu tip sistemler havayı nemlendirdiği için serinledikten sonra cihazı kapattığınızda ilk çalıştırmadan önceki halinizden daha çok bunalırsınız çünkü ortamın nem oranı artar bu cihaz sayesinde.

ayrıca sürekli buz takviyesi gerekir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri