Ev Tipi Mangalda Piliç Çevirme

kontrol072

Üye
Merhaba. Mangalda ev yapımı piliç çevirme yapmak istiyorum ama en uygun fiyatlı motor hangi/nerde bulunur bilmiyorum. Bu videoda powerbank ile çalışan motorun ismi cismi nedir yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden Teşekkür ederim.

@Ar-kur-Tek Hocam ürünü az önce görmüştüm ama boyutu videodakine göre küçük olunca iş görmez sandım. Pek elektronik bilgim yok 220v yazıyor yani sadece prize takılı olarak mı çalışır? Piknikte vs kullanmak içinde istiyordum aslında. Cevabınız için teşekkür ederim.

Madde madde yazayım:

1:Linkteki motor bir tür çevirme motoru zaten ve evet 220 volt "şehir ceryanı" ile çalışıyor.

2: Yine linkteki motorun gücünü bilmiyorum işin kötüsü sizin ihtiyacınızı da bilmiyorum.Ayrıca bu birazda yataklamanın kalitesi ilede alakalı.Belki düzgün yataklama ile 2 bütün tavuğu bile çevirebilir ama benimki sadece tahmin.

3: Piknikte bu işinizi görmez.Piknikte işinizi görmek istiyor ve güç sorunu yaşamak istemiyorsanız örnek olarak aşağıdaki linkteki motoru alıp ucuna ister çakmaklık ister aküden direk enerji almak için maşa takıp kullanabilirsiniz.Yine aynı ürünü evde kullanacaksanız 12 volt bir güç kaynağına bağlamanız gerek.

https://www.robotzade.com/12V-5-RPM-Reduktorlu-DC-Motor,PR-1573.html

Piknikte yapılan herşey doğal olmalı ki evde tıkılıp yemek yemekten farkı olsun . Piknikte saç kurutma makinası ile mangalda ateş harlandıranları görüyorum ki saçmalığın dibi bence . Piknikte bütün tavuk pişirmenin en güzel yolu tavuğu toprağa sabitleyip üstüne teneke kapatıp pişirmektir . Yok parça olarak pişirmenin en güzel yolu da ilk önce ateşi bir güzel harlandırıp sonra uyutmaktır . Bazı şaşkınlar kızgın ateşin üstüne tavukları koyuyor . Bu durumda tavuğun bütün yağı aniden eriyip ateşi daha beter harlıyor . Bu durumda dışı kömür olmuş içi çiğ tavuklar yemek zorunda kalıyor herkez . Ben ateşi iyice uyutup aheste aheste pişiriyorum . Hem dışı kömür gibi olmuyor hemde acayip lezzetli oluyor . Tabi biraz vakit alıyor . Elektrik forumunda anlattıklarıma bak :)

Piknikte yapılan herşey doğal olmalı ki evde tıkılıp yemek yemekten farkı olsun . Piknikte saç kurutma makinası ile mangalda ateş harlandıranları görüyorum ki saçmalığın dibi bence . Piknikte bütün tavuk pişirmenin en güzel yolu tavuğu toprağa sabitleyip üstüne teneke kapatıp pişirmektir . Yok parça olarak pişirmenin en güzel yolu da ilk önce ateşi bir güzel harlandırıp sonra uyutmaktır . Bazı şaşkınlar kızgın ateşin üstüne tavukları koyuyor . Bu durumda tavuğun bütün yağı aniden eriyip ateşi daha beter harlıyor . Bu durumda dışı kömür olmuş içi çiğ tavuklar yemek zorunda kalıyor herkez . Ben ateşi iyice uyutup aheste aheste pişiriyorum . Hem dışı kömür gibi olmuyor hemde acayip lezzetli oluyor . Tabi biraz vakit alıyor . Elektrik forumunda anlattıklarıma bak :)

merhaba

kolay gelsin . sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri