yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana.. Daha nce gemi işleride yapmıstım..

Sahilden enerji alınırken genelde kalım kablolar çekilir.. kesıtte sorununuz olacagını sanmıyorum ...
eger buzdolabını tekne ıcınde bır uzatma ıle calıstırıyorsanız kalıtesız bır uzatma kablosu olabılır onu kontrol edınız. o buzdolabı ıcın 3x1,5 mm2 lik bir kablo kesıtı uygundur. cok akım cekmez.. olası bir durumda şudur ... nihayetinde sahil bağlantıları seyyar bır baglantıdır. kablonuz zedelenmıs yada uzerınden agır bır arac gecmıs olabılır yada baglantı kısımlarında gevşeme olusmus olabılır kontrol edilmelidir. bu tur ufak ama gözden kaçan durumlar da buna sebebıyet verır.

evet buzdolabımın beslemesini uzatma ıle ara baglantı yapmıstım prizle. o zman onda sıkıntı vardır yrn detaylı bir şekilde inceleyip kablomu degıstircem ..bir aksilik olursa tekrardan sizi bigilendirim ilgilendiginiz için tşk ederim..

sonuç bir gelişme varmı...?
serkan abi 12 btu klıma soğutmada 3.30 amp ısıtmada 5.30 amp cekıyor sence ıyımı 4 bar soğutmada 17 18 bar ısıtmada monıfolttan değer okkuyorum uzerındekı bılgıler sılınmiş olduğundan soğutmada ve ısıtmada kaç amp çektığini bilmiyorum sizce iyimi bu amperler

basınçlar fena değil ancak amperler çok farklı. Havalarda tam mevsim geçişi bu nedenle tam ne desem bilemedim. Bu şekilde kalsın havalar biraz ısındığında tekrar test edersin

Normali şu diyemiyorum anormal olan iki moddaki akımlar arasındaki fark yüksek. 0.5 amper yada 1 amper olsa tamam dicemde 2 amper biraz fazla geldi bu boyuttaki bir klima için.

Normali şu diyemiyorum anormal olan iki moddaki akımlar arasındaki fark yüksek. 0.5 amper yada 1 amper olsa tamam dicemde 2 amper biraz fazla geldi bu boyuttaki bir klima için.
abi borulama 50 cm bırakılmış bu yüzden olabılırmı

Isıtmada boru hattı kısa olduğu için basıncın yükselmesi ve bununla beraber amperinde artış göstermesi normaldir. Ancak basınç normal gibi.. Gazını kg ına göre verilmiş mi?

Isıtmada boru hattı kısa olduğu için basıncın yükselmesi ve bununla beraber amperinde artış göstermesi normaldir. Ancak basınç normal gibi.. Gazını kg ına göre verilmiş mi?
abi bu başka bıyerde imiş sökulmuş gazı toplanmış yenı yerıne takılmış bızede klıma dış ünite fanı kesme yapıyor denıldı 5 dk 1 bızde normaldır dedık ısıtmada arada keser sonradan amper ölçiyim dedim amperler değişik geldı fikir alayım dedım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri