dolabın markası çok önemli ama aşırı akım çekme olaından sonra bu olduysa motorla ilgili bir problem olma olasılığı yüksek çift basınçlı bir motor ise

dondurucu kısmın evap fanında sorun olup olmadığına baktıktan sonra sana yardımcı olabilirim

cihaz bence no frost ve cihazın ara bölme rezinstası patlamış o cihaz üstü belki sogutur ama assagısını sogutmaz hava kanallarının içi su dolmuş ve donmuştur derin dondurucu olsa assagıdaki evaptan kılcal girisi olabilir ve assagı tafarta sogutma fazla olmaz üst sogutmaz tıkalıysa comp vakuma geçecek anlamına gelir cihaza bakmak lasımbakmadan fazla yorum yapmamıza gerek yok bence..

no frost buzdolabının buzluk kısmı yeterince sogutmadığı için alarm veriyor. suan -1 derecede. asagı kısmı sogutuyor. suan bayram var ve salı gününe kadar bu arıza devam edecek. sunu fark ettim buzluk kısmı tam kapanmıyor bende orayı iyice bandladım ama hala derecesine gelmedi. buzdolabı bozulurmu? bu tarz sorunlardan hiç anlamıyorum yardımcı olurmusunuz?

bence sistemde bi tıkanıklık veya nemden kaynaklı bi sorun var nem alt bölme çok soğumadığı için sorun oluşturmuyo ama yukarısı soğumaya başlayınca buz halini alıyor olabilir

arçelik 3020EC MARKA BUZDOLABIMIN KOMPROSÖRÜ 10 SANİYE ÇALIŞIYOR VE DURUYOR BUZDOLABIM SOĞUTMA YAPMIYOR BU İŞLEM 3,4 DAKİKA SONRA TEKRARLIYOR 10SANİYE ÇALIŞIP MOTOR DURUYOR ARIZA ACABA OTOMATİKTENMİ KOMPROSÖRDENMİ BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

bir cihazın kaçak akım sigortasını attırması bir çok teknisyenin kıl olduğu arıza türüdür,çünkü cihazdaki her kompenet ten lolabildiği gibi rutubetlenmeden veya su kaçağının elektrik devrelerini ıslatması ile oluşabilir,
benim tavsiyem parçaları tek tek kablo soketlerini çıkararak sigorta attırıyormu bak bu şekilde problem olan parçayı tespitlersin.önce kompresör bağlantılarına sök fişi tak sigorta attırıyorsa,aydınlatma lambasını kontrol et,yine attırıyorsa ısıtıcıları kontrol et.

selamlar benim nofrost buzdolabımın dijital ekranında SA sinyalı veriyo nedeni nedir acaba ve devamlı çalışıyo az sogutuyo sebebi veya arızası ne olabilir ??? cevaplarsanız sevinirim...

yaklasık 1 ay önce evimi tasıttım tasınma esnasında zannedersem buzdolabının üst kısmında plastik kutu şeklinde bir muhafaza var orası çarpılmış 1 aydır o bölümden tıkırtı geliyor buzdolabı arçelik no frost acaba fikri olan var mi çalışmasında ve soğutmasında şimdilik bir sıkıntı yok sesten başka herşey normal

Arkadaşlar sistemde gaz kaçağı olabilir zamanla gaz kaçtıkça alt bölümdede soğutma olmayacaktır çok küçük kaçaklar vardır aylarca hatta yıllar sonra tamamı kaçar birde yukarı bölümde defrost yapmıyorsa menfez tıkanır yine soğutma olmaz fişi çek iki gün bekle tekrar tak.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri