Ev Telefonunun sesini yükseltme

Evet arkadaşlar şirketteki telefonun sesini yukarı asma kattan bile rahatlıkla duyabileceğim şekilde arttırmak istiyorum.Ne yapmam lazım teşekkürler..

Evet,bu amaçla gürültülü ortamlarda,sanayi ortamında çalışmak üzere tasarlanmış zil kuvvetlendirici küçük devreli cihazlar(İçinde entegre,hoparlör ve telefon hattından gelen zil sinyalinin bağlandığı)ve cihaza telefon kablo giriş yeri de bulunan türdedirler.Bu cihaz telefonla paralel çalışacak ve uzatmalı bir telefon kablosuyla gürültülü ortamda sesi rahat duyulacak şekilde dizayn edilmiştir.Yanılmıyorsam ilave bir ac-dc adaptörüne de ihtiyacı bulunmuyor,çünkü telefon hattından telefonla paralel olarak bu cihaza da gelen elektrik sinyalini entegresiyle işleyip yüksek sese dönüştüren bir şekilde düşünülerek yapılmıştır.Mevcut telefonun ziliyle birlikte yardımcı zil sesi olarak birlikte kullanılmaktadır.Bu türden cihazları yine telefon satışı yapan veya bu konuyla ilgili satıcılarda bir araştırırsanız rahatlıkla bulabilirsiniz sanırım.Kolay gelsin.

Kendim yapabileceğim ve melodisini değiştirebileceğim devre şeması varmıdır peki ?

Bu kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz forumda lakin zayıf kaldığım elektronik konusunda yardım isteyince kimse cevap tenezzülüne bile girmiyor..Eyvallah

hazır yapılmışı var piyasada 5 tl neden kendınız zamanızı boşa harcı yorsunuzki.....

melodi ayarlanabilir yok.Ona istinaden söylemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri