Ev sigortasi

Sn. @Under Ground üstadımın bahsettiği şey:

Bu,

1588525782041.png

veya bu,

1588525810064.png

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet bütün hepsini kapattım ama atıyor şuan elektrik yok
Evin bütün Prizlerine bağlı cihazları söktünüz mü?

-Yemek Ocağı,
-Fırın,
-Çamaşır Makinesi,
-Bulaşık Makinesi,
-Buzdolabı,
-Deep Freeze,
-Kettle,
-Kurutma Makinesi,
-Davlumbaz,
-Mikrodalga vb. ne varsa. Bütün Prizleri boşaltmanız gerekir, bunu yaptınız mı?

Evin bütün Prizlerine bağlı cihazları söktünüz mü?

-Yemek Ocağı,
-Fırın,
-Çamaşır Makinesi,
-Bulaşık Makinesi,
-Buzdolabı,
-Deep Freeze,
-Kettle,
-Kurutma Makinesi,
-Davlumbaz,
-Mikrodalga vb. ne varsa. Bütün Prizleri boşaltmanız gerekir, bunu yaptınız mı?
prizlerde hiçbir şey yokken yine açmaya çalıştım yine attı yani kalkmıyor kalktığında ise aşşağıdan yani binanın alttaki elektrik yerinden atıyor binadan bir kaç dairenin de böyle olmuş kaçak akım rölesini değiştirmişler

prizlerde hiçbir şey yokken yine açmaya çalıştım yine attı yani kalkmıyor kalktığında ise aşşağıdan yani binanın alttaki elektrik yerinden atıyor binadan bir kaç dairenin de böyle olmuş kaçak akım rölesini değiştirmişler
Sayılabilecek olasılıklar var da sizin yapabileceğiniz pek birşey kalmadı, geçmiş olsun diyelim.

Sayılabilecek olasılıklar var da sizin yapabileceğiniz pek birşey kalmadı, geçmiş olsun diyelim.
teşekkür ederim bakalım yarın elektrikçi ne dicek çözülürse yazarım problem neymiş iyi akşamlar☺️

siğorta kutusunu ve sayaç panosu fotosunu yayınlayın ve atanı ? gösterin .

İyi günler kolay gelsin apartmanın termik kompakt ana şarteli trip pozisyonuna düşüyor açmaya çalştğmda kolu off pozisyonuna çektğimde off ta,durmuyor tekrar ortaya,düşüyor off konımuna nasıl alıcağm konusnda yarıdımcı olurmusunuz şimdiden sağolun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri