ev prizleriyle haberleşme

ahmet oruz

Üye
merhaba arkadaşlar.evin prizlerini kullanarak ev içinde haberleşmeyi sağlamam gerekiyor.bununla ilgili olarak bina içinde prizleri kullanan ve normal internetten daha hızlı çalışan modemler var(home networking).fakat hiçbir yerde bunların devresini bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşlar.evin prizlerini kullanarak ev içinde haberleşmeyi sağlamam gerekiyor.bununla ilgili olarak bina içinde prizleri kullanan ve normal internetten daha hızlı çalışan modemler var(home networking).fakat hiçbir yerde bunların devresini bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim...

gerçekten güzel bişey ben bu konuda bişey bilmiyorum ama arkadaşların yardımcı olacağından eminim saygılarımla

Metronet http://www.metronet.com.tr/ diye bişey duydunuzmu bilmiyorum. Metronet prizler üzerinden internete çıkartıyor kullanıcılarını.Telefona gerek duymadan.Sizinde istediğiniz böyle bişey sanırım.Onların modemleri belki işinizi görür:)

peki böyle birşey yaptıgımız zaman bütün prizlere yapabiliyormuyuz yapabiliyorsak modem haricinde başka bir ev aleti taktıgımızda ne oluyor

Ben daha önce araştırmışım bu metroneti... Örneğin bir binada ortak internet kullanacaksınız... Binanın girişine(elektrik girişi) Cihazı takıyorsunuz. Sonra internet kullanmak istediğiniz noktaya en yakın prize(istediğiniz prize) ikinci bir cihaz takıyorsunuz... O cihazın çıkışını bilgisayarınıza bağlıyorsunuz... Kullanmaya başlıyorsunuz...
Yani Farzedinki bina girişindeki cihaz internet ve Elektriği birleştirip birlikte taşıyor. Prize taktığınız cihaz ise tekrar ayırıyor...

Bu linkte elektrik hattina baglanabilen ethernet adaptorleri var ama bence bunun yerine wireless kullansan daha ekonomik ve iyi bir cozum olur.

belki inanmassınız ama 15 sene önce almanyadan getirdiğim bir çift telefon vardı aynı evde iki ayrı yerde sadece 220v prize takıp konuşuyordum.şimdi kimbilir neler çıktı.

çok iyi banada lazım böyle bişey

Bina girişine sayaç bölmesine cihaz takılıyor, daireye çıkan topraklama kablosunu üzerine akım trafosu gibi bir cihaz bağlanıp daire içinde istediğiniz prize takıp internete ulaşabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri