Ev elektriği sigortaları

Erhan_TR

Profesyonel Üye
Katılım
26 Kas 2013
Mesajlar
939
Puanları
281
Konum
Adana
Buna pek emin değilim. Her ne kadar kur farkından olsa da, veya Türkiye'de ekonomik geliriniz ne kadar iyi olsa da işini bilen bir usta maalesef bulamıyorsunuz. İnanın bana 15 sene öncesinde Belçikaya doktora eğitimim için gittiğimde ne elektrikten anlardım ne araba tamirinden ve ne ev tadilatından. Şimdi her şeyi kendim ilk olarak öğreniyorum, sonrasında ya kendim yapıyorum ya da bir usta ile yapıyorum. Yani demek istediğim, ne kadar maddi gücünüz iyi olursa olsun iyi bir usta bulmak en önemlisi. Ve o ustanın da iyi ekipmanlarının olması şart.
Yapılan bunca bina, tesis, hassas sistemler, fabrikalar aklınıza gelebilecek her türlü donanım içeren yüksek teknolojili iş yerleri hep acemiler tarafından yapılıyor. Tesadüfen de çalışıyor olsa gerek.
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
121,776
Mesajlar
858,535
Kullanıcılar
437,802
Son üye
2005113012

Yeni konular

Üst