Ev elektriği sigortaları

Buna pek emin değilim. Her ne kadar kur farkından olsa da, veya Türkiye'de ekonomik geliriniz ne kadar iyi olsa da işini bilen bir usta maalesef bulamıyorsunuz. İnanın bana 15 sene öncesinde Belçikaya doktora eğitimim için gittiğimde ne elektrikten anlardım ne araba tamirinden ve ne ev tadilatından. Şimdi her şeyi kendim ilk olarak öğreniyorum, sonrasında ya kendim yapıyorum ya da bir usta ile yapıyorum. Yani demek istediğim, ne kadar maddi gücünüz iyi olursa olsun iyi bir usta bulmak en önemlisi. Ve o ustanın da iyi ekipmanlarının olması şart.
Yapılan bunca bina, tesis, hassas sistemler, fabrikalar aklınıza gelebilecek her türlü donanım içeren yüksek teknolojili iş yerleri hep acemiler tarafından yapılıyor. Tesadüfen de çalışıyor olsa gerek.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Buna pek emin değilim. Her ne kadar kur farkından olsa da, veya Türkiye'de ekonomik geliriniz ne kadar iyi olsa da işini bilen bir usta maalesef bulamıyorsunuz. İnanın bana 15 sene öncesinde Belçikaya doktora eğitimim için gittiğimde ne elektrikten anlardım ne araba tamirinden ve ne ev tadilatından. Şimdi her şeyi kendim ilk olarak öğreniyorum, sonrasında ya kendim yapıyorum ya da bir usta ile yapıyorum. Yani demek istediğim, ne kadar maddi gücünüz iyi olursa olsun iyi bir usta bulmak en önemlisi. Ve o ustanın da iyi ekipmanlarının olması şart.
Doğru iyi usta işini iyi bilir.Ben de usta çağırdım sigortadan (eski model)ses var dedim.Işık beş dakika yanıyor beş dakika sönüyor.Sigortayı söktü arka ekte beyaz küf varmış,yaptı düzeldi...Ben de ana sigorta ve tüm sigortaları Siemens yeni otomatik sigorta ile uygun halde değiştirdim.Şimdi iyi çalışıyor...ORHAN

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri