Ethernet bağlantı problemi

Merhaba Arkadaşlar.
Dün ethernet portu üzerinden plc ile twdlcae40drf plc mi haberleştirip içine uygulama atabiliyordum. Bugün bir türlü bağlantı sağlayamadım. internetteki bir çok yolu denedim.ancak çözüm bulamadım. Plc mi fabrika ayarlarına döndürme işlemi şeklinde bir işlem varsa(işe yararmı bilmiyorum.sadece çözüm olabilir düşüncesiyle soruyorum) yardımcı olablirmisiniz.ping gönderiyorum pinge yanıt alamıyorum plc den

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC yi PC ye bağladığınızda internet protokolü sürümü 4(TCP/IPv4) de PLC nin IP sine uygun yapıyor musun?

PLC IP si 192.168.10.20 ise
PC nin IP si 192.168.10.x şeklinde olmalıdır. X yerine istediğiniz sayıyı yazabilirsiniz.
Al Ağ maskesi ise 255.255.255.0 olmadır.

Bunları yaptıgınız halde bağlanamıyorsanız ozmn PLC IP resetleme yapın

yeni IP iniz PLC nizin üstünde yazan 00-80-F4-A0-12-34 16 lık hex kodların son 3 ünü alıyoruz. Yani A0-12-34 bunları 16 lıkdan 10 luk sayı sistemine çeviriyoruz ve başına 84 koyarak yeni IP mizi bulmuş oluyoruz.

84.160(A0).18(12).52(34) şeklinde------->>> 84.160.18.52 şeklinde PLC mizin IP sini bulmuş oluruz.

Umarım faydası olur.

Aynı sorunu bende yaşıyorum ve mini usb portundan da bağlanmaya çalıştım yine hiç bir şekilde plc ile pc'yi haberleştiremedim nedeni ne olabilir ? Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Geçmişte yaşadığım bir tecrübe: PC IP'sini ayarlarken x yerine koyacağınız sayı 0 ya da 255 olmasın. Bu ikisi dışında bir rakam seçin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri