ET200s Compact 16I / 16O

korfez_

Üye
16 Giriş 16 çıkışlı ET200s modülünü profibus hattıyla cpu313c-2dp plc ye bağladım ET200 adresini 7 yaptım plc adresim 2 hw de bağlantı tamam fakat bir türlü haberleştiremiyorum. Acaba neyi eksik yapıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba;

Hardware ayarını ET200s e göre yapıp cpu ya download ettinizmi? Evetse cpu da dp bus fault verir. ET200s enerji beslemesinide veriyor olduğunuzu varsayarak, profibus kablosunun soketlerinde problem olabilir. CPU nun DP portuna giren tarafta da ET200s in portuna giren taraftada, yeşil ve kırmızı kablolar hepsinde aynı renge girmelidir. Ayrıca, profibus soketiniz Siemens ise iki farklı soket türü var biri kabloyu hiç sıyırmaya gerek kalmayan birde vidalı tip. Genel yapılan hata kabloyu sıkıştırıp boğan tip ise kabonun sıyrılarak sokete sokulmasıdır, bakır iyi temas etmediği için haberleşme ya olmaz yada sağlıksız olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri