Et oda sıcaklığını düşüremiyorum

funsal

Üye
Gemide 3 adet soğutma odam var. Et sebze ve dinlendirme. Sebze ve dinlendirme odalaır normal değerine düşerken{ sadece sık karlanıyor} et odası -18 olması gereken değer -4 /-5 altına düşmüyor. Sebepleri neler olabilir acaba?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ya soru soruyorsunuzda hic detay vermiyorsunuz bu sorunuza cevap almayi zorlastiriyor.

Cihaz merkezi sistem mi yoksa bireysel cihazmi?
Hava sogutmalimi su sogutmalimi?
Hangi gazla calisiyor?
Emme basma basinclari nedir?
Dis hava sicakligi ve (veya)kondenser su sogutmali ise denız suyu sicakligi nedir?

Calisma deger ve bilgileri alalim ki yorum yapabilelim.

Merkezi sistem ile çalışıyor.freon 407C gazı ile çalışıyor. Dz suyu soğutmalı kondanser mevcut. Dün arızadan dolayı müdehale ettiğimde. Dz suyu borularının tıkandığını tespit ettim. Harici besleme ile dz suyu sorunu giderildi. Kondanser temizliği yapıldı. Giriş boruları soğuk çıkışı hafif ılık. Drayerini değiştirdim. Diğer odalar soğutma yaparken et odası hiç soğutmuyordu. Kontrollerimde selonoid valfin bobin kısmının nemden su girmesi kaynaklı yandığını tespit ettim. Dün selenoid bobinini değiştirdim. Soğutmaya başladı ama bugün oldu hala -4 ün altına düşmedi

Peki sisteme bagli baska -18 sogutucu oda varmi onlar normal calisiyormu?

Sebze odası ayrı et odasına dinlendirme odasından giriliyor. Başka et odSı mevcut değil

Sebze odası ayrı et odasına dinlendirme odasından giriliyor. Başka et odSı mevcut değil

Başka et odası var mı demedim -18 derecede çalışan o da var mı diye sordum ister sebze olur ister başka bir amaç için kullanırsın önemli olan -18 derece olması ve düzgün çalışıp çalışmadığı bilgisi gerekiyor

Başka -18 ile çalışan oda yok

Ya soru soruyorsunuzda hic detay vermiyorsunuz bu sorunuza cevap almayi zorlastiriyor.

Cihaz merkezi sistem mi yoksa bireysel cihazmi?
Hava sogutmalimi su sogutmalimi?
Hangi gazla calisiyor?
Emme basma basinclari nedir?
Dis hava sicakligi ve (veya)kondenser su sogutmali ise denız suyu sicakligi nedir?

Calisma deger ve bilgileri alalim ki yorum yapabilelim.

Mesajındaki gibi deniz suyu giriş çıkış sıcaklıkları gaz emiş basma basınçları bilgisini verebilir misiniz değerlere göre yorum yapabilirim

Aklımdan geçen düşünceyi söylemek gerekirse birkaç durumdan şüpheleniyorum en başta gaz eksik olabilir konserden dönen deniz suyu aşırı soğuk bir ülkede iseniz basıncı düşüyor olabilir son olarak genleşme valfi geçiremiyor olabilir ya da tıkalı olabilir

Deniz suyu kondanser devresinde su regülasyon vanası var mı Kendini basınca ya da sıcaklığa göre ayar yapıyor mu

Yüksek basınç 150 düşük basınç 10
Su regülasyon vanası
Genleşme valfinde karlanma mevcut tıkanıklı gidermek için neler yapmamız gerekiyor nelere dikkat etmemiz gerekiyor.

Genleşme valfini temizledim. Şuan +10 dan aşağı düşmüyor••• genleşme valfini yenisi ile değiştirmem gerekirmi? Bir işe yararmı yenisi ile değiştirmem?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri