Esp8266 ile rgb ledi müzik ile kontrol

harunseren

Üye
merhaba arkadaşlar elimde esp8266 var adreslenemeyen rgb ledim var bu ledi bilgisayardaki müziğe filme göre nasıl ayarlayabilirim işte ne bilim ses artınca aydınlık artsın renk değişsin vs. bunun için program var mıdır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
IMG_20210306_204618.jpg
ledin uzunluğu sana kalmış bir bilgi. Bu şekilde bağlayarak uçlardaki pwm duty cycle değiştirerek istediğin rengi elde edersin. Vumetreye kolayca adapte edilebilir. Tek sıkıntı bu mosfetler esp8266 ya doğrudan uymayacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 72366ledin uzunluğu sana kalmış bir bilgi. Bu şekilde bağlayarak uçlardaki pwm duty cycle değiştirerek istediğin rengi elde edersin. Vumetreye kolayca adapte edilebilir. Tek sıkıntı bu mosfetler esp8266 ya doğrudan uymayacaktır.
tip120 mosfet ile esp8266 dan renkli bir şekilde ledi yakabiliyorum sadece müziğe göre ayrlama yapmak istiyorum o nasıl senkronize edebilirim vumetre ile

Bi önceki postta gönderdiğim vumetre uygulamasını kullanabilirsin. Ses çıkışından paralel bi kablo alıp esp8266 nın anolog pinlerinden birisine gireceksin. Tabi 3.3 volt sınırını aşmadan. Örnekte sırayla ledler yakılmış sen digitalWrite yerine analogWrite kullanarak pwm uçlarındaki çıkışı değiştireceksin. Ses şiddetine göre ledlerin parlaklığı değişecektir.

Bi önceki postta gönderdiğim vumetre uygulamasını kullanabilirsin. Ses çıkışından paralel bi kablo alıp esp8266 nın anolog pinlerinden birisine gireceksin. Tabi 3.3 volt sınırını aşmadan. Örnekte sırayla ledler yakılmış sen digitalWrite yerine analogWrite kullanarak pwm uçlarındaki çıkışı değiştireceksin. Ses şiddetine göre ledlerin parlaklığı değişecektir.
tasmota kullanıyorum bu dediğini yinede yapabilir miyim

Tasmotayı modifiye edebilirsen olur elbet. Ben tasmota kullanmadım ama sanırım arduino tabanlı yazılmış. Var olan yazılımı değiştirerebilirsin.

Tasmotayı modifiye edebilirsen olur elbet. Ben tasmota kullanmadım ama sanırım arduino tabanlı yazılmış. Var olan yazılımı değiştirerebilirsin.dediklerini deneyeceğim olursa haber veririm teşekkürler
Tasmotayı modifiye edebilirsen olur elbet. Ben tasmota kullanmadım ama sanırım arduino tabanlı yazılmış. Var olan yazılımı değiştirerebilirsin.
tasmota yerine kullanabileceğim bir kod vs var mı sen yaptıysan biraz anlatabilir misin

Şu kodu kullanarak basit vumetre yapabilirsin. A0 ucuna ses girişini, 12,13,14 uçlarına rgb girişlerini bağlayabilirsin. Ses şiddetine göre beyaz ışık olarak artıp azalacaktırç İstersen modifiye edip kullanabilirsin ama bana bu böyle çalışmadı gibisinden yeni sorularla gelme. Ledlerin yanmaya başlayacağı en düşük ses seviyesini ALT_LIMT karşısındaki 600'ü değiştirerek ayarla.

Kod:
#define ALT_LIMIT 600
const byte R = 14;
const byte G = 12;
const byte B = 13;

const int analogInPin = A0;
uint16_t parlaklik = 0;

void ayarlaRGB(uint16_t red,uint16_t green,uint16_t blue) {
    analogWrite(R, red);
    analogWrite(G, green); 
    analogWrite(B, blue);   
}