Esp32

kadirduran

Üye
Merhabalar öncelikle, elimde bir esp32 bulunuyor. Bunu programlamak içi bilgisayara bağladığımda Arduino IDE'sinde kart bilgisini ala tıkladığım bilinmeyen kart diyor. Ardunio IDE'siyle program yazmak istediğim de ise "
Sketch uses 206423 bytes (15%) of program storage space. Maximum is 1310720 bytes.
Global variables use 14556 bytes (4%) of dynamic memory, leaving 313124 bytes for local variables. Maximum is 327680 bytes.
esptool.py v2.6
Serial port COM5
Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____.....____An error occurred while uploading the sketch
_

A fatal error occurred: Failed to connect to ESP32: Timed out waiting for packet header "
hatasını alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar öncelikle, elimde bir esp32 bulunuyor. Bunu programlamak içi bilgisayara bağladığımda Arduino IDE'sinde kart bilgisini ala tıkladığım bilinmeyen kart diyor. Ardunio IDE'siyle program yazmak istediğim de ise "
Sketch uses 206423 bytes (15%) of program storage space. Maximum is 1310720 bytes.
Global variables use 14556 bytes (4%) of dynamic memory, leaving 313124 bytes for local variables. Maximum is 327680 bytes.
esptool.py v2.6
Serial port COM5
Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____.....____An error occurred while uploading the sketch
_

A fatal error occurred: Failed to connect to ESP32: Timed out waiting for packet header "
hatasını alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
Aynen.. Bir ESP32 kart da benim elimde kaldı. En gelişmişi dediler, çok para verdim, Arduino IDE de proğramlanamıyor.
Aldığım hata mesajı yukardakine benzer. Beğenmediği "Packet Content"
Kullanılan proğramlayıcı hanesi işlevsiz.
"Boatloader" ile yüklemek ne demek, detaylara ihtiyaç var, bilene müteşekkir oluruz.

bir butona basmak gerekiyordu program alması için

bir butona basmak gerekiyordu program alması için
Kart üzerinde Boot butonuna basılması gerekiyormuş.. Defalarca denedim. Faydasız..
Link için teşekkürler, ben orada anlatılanları yaptım. Doğru kartı seçebiliyorum. Ama yükleme mümkün olmuyor. Tools menüsünde "Kullanılan proğramlayıcı" hanesi boş, ayrıca COM24 için "None on COM24" diyor....

Son düzenleme:
Link için teşekkürler, ben orada anlatılanları yaptım. Doğru kartı seçebiliyorum. Ama yükleme mümkün olmuyor. Tools menüsünde "Kullanılan proğramlayıcı" hanesi boş, ayrıca COM24 için "None on COM24" diyor....
Üzerindeki USB modülü ne? CP2102 mi?
Bu sorunun çözümü ile ilgili böyle bir yöntem önerilmiş bunu da deneyebilirsiniz: [SOLVED] Failed to connect to ESP32: Timed out waiting for packet header

Üzerindeki USB modülü ne? CP2102 mi?

Bu sorunun çözümü ile ilgili böyle bir yöntem önerilmiş bunu da deneyebilirsiniz: [SOLVED] Failed to connect to ESP32: Timed out waiting for packet header
Üzerinde CP2102 var, keşke CH340 olsaydı.

Verdiğin linkdeki çözüm: Benim IDE denin beğenmediği önce PACKET HAEDER idi. Linkde tavsiye edildiği gibi 10 mF kondansatör bağlayınca bu defa PACKET CONTENT hoşuna gitmedi...

Linkde, ESP32 kartında 5V yanındaki gnd pininin aslında GMD olduğu belirtilmiş. Başka bir GND ye alınca yükleme gerçekleşti. WiFiScan de gayet güzel çalıştı.

İlgilenip yardımcı olan dostlara teşekkürler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri