Esneyen veya Gerilen Hattaki Sürücüleri Senkronize Etmek.

ufukselman

Üye
Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar. bi konuda bilgi edinmek istiyorum.. uzun sistemli çalışan bi hat ve bu hattın bazı bölümlerinde esneme ve gerilmeler meydana giliyor.. ben bunu bu esnemeyi ve gerilmeyi anlagılayabilecek ve bununla sürücülerimi kontrol ederek hız ayarlarını kontrol etmek istiyorum mümkünmüdür.. şimdiden teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın ufukselman konuyu biraz daha açsan sanırım yardımcı oluruz uzun sistemli hat derken neyi kast ediyorsun hattın havai hat ve mesafesinin uzun olduğunumu sölemek istedin ve hattındaki gerilmeden dolayı doğacak incelme yüzünden gerilim düşümü olacağını bu ve bu incelmeyi nasıl tespit edeceğimmi demek istiyorsun .

aynen öle ve ben bu sürücüleri senkronize etmek istiyorum mümkünmüdür..

arkadaşım öncelikle şöyle söyleyeyim eğer kullandığın kablo bir veya bir kaç sürücüye hız kontrol transferi görevini görüyorsa muhtemelen kabloların ince kesitlidir ve gerilmeye dayanıksızdır dolayısıyla gerilme anında incelme ve kopma riskleri kaçınılmazdır bunu önlemenin en ekonomik yöntemi gergi halatını başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar gerip sonra elindeki kabloları halata klips yardımıyla bağlamandır bu şekilde kablon gergi de kalmaz kopma incelme olmaz ama dikkat edeceğin diğer husus mesafeden dolayı kablo üzerinde gerilim düşümü olacaktır onun hesabını yap ve uygun kesitte kablo kullan ikinci bir husus eğer mümnkünatı varsa kablonu toprak altından plastik boru içersinde götür malum hava şartları mevsim değişiklikleri dış ortamda kabloya büyük zarar veriyor.

arkadaşım öncelikle şöyle söyleyeyim eğer kullandığın kablo bir veya bir kaç sürücüye hız kontrol transferi görevini görüyorsa muhtemelen kabloların ince kesitlidir ve gerilmeye dayanıksızdır dolayısıyla gerilme anında incelme ve kopma riskleri kaçınılmazdır bunu önlemenin en ekonomik yöntemi gergi halatını başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar gerip sonra elindeki kabloları halata klips yardımıyla bağlamandır bu şekilde kablon gergi de kalmaz kopma incelme olmaz ama dikkat edeceğin diğer husus mesafeden dolayı kablo üzerinde gerilim düşümü olacaktır onun hesabını yap ve uygun kesitte kablo kullan ikinci bir husus eğer mümnkünatı varsa kablonu toprak altından plastik boru içersinde götür malum hava şartları mevsim değişiklikleri dış ortamda kabloya büyük zarar veriyor.
:D AKILLI:D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri