Eski tip led lambayı tasarruflu spot lambaya dönüştürme

altungeyik

Üye
Atkadaşlar merhaba ,

Evimin tavaninda 40 cm aralıkla döşenmiş 12 V 50 W led lamba döşeli, bunu 220 V 6 W led spotlarla değistirmek istiyorum, nasıl yapbilirim bağlantı nasıl olmalı, voltaj düşürücü trafoyu tamamen iptal edip 220 V ile mi bağlantı yapmalıyım, mevcut bağlantı kablolarını kullanabilirmiyim yoksa yeni kablo gereklimi,

Kusura bakmayın elektrik konusunda çok az bilgim var

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Atkadaşlar merhaba ,

Evimin tavaninda 40 cm aralıkla döşenmiş 12 V 50 W led lamba döşeli, bunu 220 V 6 W led spotlarla değistirmek istiyorum, nasıl yapbilirim bağlantı nasıl olmalı, voltaj düşürücü trafoyu tamamen iptal edip 220 V ile mi bağlantı yapmalıyım, mevcut bağlantı kablolarını kullanabilirmiyim yoksa yeni kablo gereklimi,

Kusura bakmayın elektrik konusunda çok az bilgim var
LED spotlar 220 ac ile çalışıyorsa elbette trafoyu iptal etmeniz gerekir.
Kaç adet LED spot kullanacaksınız mesela.
220 volt,
trafo çıkışındaki 12 volt gibi basit görülmemelidir.
Kablo bağlantı, izolasyon vs çok dikkat etmek gerekir.
Ne kadar buradan tarif etsekte,ehil bir elektrikçiden istifade etmenizi tavsiye ederim.
Kolay gelsin.

5 adet spot kullanacağım ama anladığım kadarıyla normal tekli lamba takmak kadar kolay bir iş değil

Anahtar çiftli ustam
Anahtardan çıkan fazlara spotları paylaştığın.
3 sporu bir düğme diğer 3 ü diğer düğme şeklinde.
Nötr ortak olarak 6 spora gidecek.
3 spot birbirine paralel şekilde bağlanacak,
6 spot iki grup şeklinde komütatör anahtardan kontrol edilecek.
Fazla bir zorluğu yok ama

MUSTAFA KARDEŞ MERHABA 4 PİL İLE ÇALIŞAN TORNAVİDAM VAR ANCAK PİL YERİNE ADAPTÖR TAKMAK İSTİYORUM.SİZDEN RİCAM KAÇ WOLTLUK VE AMPERLİK ADAPTÖR KULLANMALIYIM. BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM.KOLAY GELSİN

piller liyum iyonmu

MUSTAFA KARDEŞ MERHABA 4 PİL İLE ÇALIŞAN TORNAVİDAM VAR ANCAK PİL YERİNE ADAPTÖR TAKMAK İSTİYORUM.SİZDEN RİCAM KAÇ WOLTLUK VE AMPERLİK ADAPTÖR KULLANMALIYIM. BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM.KOLAY GELSİN
Evet piller lityum iyonmu yoksa normal 1.5 volt kalem pilmi.
4 kalem pil ise 6 volt bir adaptör le çalışır fakat,ac adaptör ile çalışmaz.
DC 6 volt adaptör ile çalışması lazım.
Motor gücüne göre adaptör almak lazım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri