Eski sigorta degistirme

Rhoca

Üye
Merhaba evdeki sigortaları değiştirmek istiyorum
.siemens 5sq21 serisini bulamadım. Eski de kalmış heralde . Yeni seri veya muadil sigorta tavsiyeleri istiyorum. B tipi olacak. Herkese teşekkür ederim. Eski sigortalar ekte var

Ekli dosyalar

• 20200925_225122.jpg
    20200925_225122.jpg
    378.4 KB · Görüntüleme: 40
  • 20200925_225116.jpg
    20200925_225116.jpg
    345.4 KB · Görüntüleme: 37
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Oncelikle şimdi kullandığınız sigortalar tesisatin gerçek amper degerlerine göre takılmış mi bilmek gerekir
Örneğin :10 amper ( 2200 watt ) cihaza 20 amper sigorta takmak fazla yüksek amper atmaz (yangın ) veya 6 amper takıp düşük amper niye sigorta atıyor tutmadı demek gibi
Sigorta tesisat kablosunu korur

Bilinçli bir bilgi vermek her zaman yararinizadir degerlendirilmede gözle görünmeyen etkenler .amper değerleri

Foto kabloları gozukuyor hali ile ve tüm sigortaların görüntüsü gözüknemesi.

Tesisatınızın tum cihazlar kaç watt veya amper ve hangi sigortayı kumanda ettigini bilinmelidir projelendirilmelidir
Gerçek anlamda sigorta değişimi istiyorsanız
Isten anlayan elektrikci bulmanız

Diğer sahte ve kalitesiz sigortadan uzak durun , sizin sigorta kutunuz yeni tip sigorta kutunuza sigiyormu bakmanız uygunsa sorun yok uygun değilse sigorta kutunuz değişecek ve kapaksiz kullanma durumu ( pek tavsiye etmem)
Şimdi yeni tip sigortalar piyasada B Tipi .almanız.

Son düzenleme:
Oncelikle şimdi kullandığınız sigortalar tesisatin gerçek amper degerlerine göre takılmış mi bilmek gerekir
Örneğin :10 amper ( 2200 watt ) cihaza 20 amper sigorta takmak fazla yüksek amper atmaz (yangın ) veya 6 amper takıp düşük amper niye sigorta atıyor tutmadı demek gibi
Sigorta tesisat kablosunu korur

Bilinçli bir bilgi vermek her zaman yararinizadir degerlendirilmede gözle görünmeyen etkenler .amper değerleri

Foto kabloları gozukuyor hali ile ve tüm sigortaların görüntüsü gözüknemesi.

Tesisatınızın tum cihazlar kaç watt veya amper ve hangi sigortayı kumanda ettigini bilinmelidir projelendirilmelidir
Gerçek anlamda sigorta değişimi istiyorsanız
Isten anlayan elektrikci bulmanız

Diğer sahte ve kalitesiz sigortadan uzak durun , sizin sigorta kutunuz yeni tip sigorta kutunuza sigiyormu bakmanız uygunsa sorun yok uygun değilse sigorta kutunuz değişecek ve kapaksiz kullanma durumu ( pek tavsiye etmem)
Şimdi yeni tip sigortalar piyasada B Tipi .almanız.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Elektrikten anlayan biriyim. Anlamasam sigorta koduna kadar sormazdım. Sigortanın kapağı var bu arada . Piyasa elektrikcisinin yaptığı iş bu. Hani hep diyoruzya bi usta çağıralım diye. Benim ogrendigim bisey var yaptırdığım işi iyi bileceksin . Yanı gelen elektrikçi yaparız abi deyip saçmalamasın diye soruyorum araştırıyorum. Biliyorum elektrik işi şansa gelmez. Gelen elektrikçi yapar gider biz evde yaşıyoruz umrunda olmaz . Iyi usta vardır tabi ama daha ben görmedim. Neyse sorumu anlatamadım belkide bu sigortanın 5sq21 fakat bulunmuyor. Herhangi bir seri b tipi 5sv veya 5sl serisi taksa sıkıntı olur mu? Bu seriler de en iyisi hangisidir? Amperlere de uyacak tabi.
Bu arada ben forumlarda çok güzel ustalar tanıdım. Allah razı olsun hepsinden.

zaten araştırmışınız olur .
sahte olmasın dikkat edin .

benim anlatmak istediğim ? siğorta amperi kullanılmış olduğunuz cihaza ve kabloya uygun olsun .
16 amper siğorta ( priz devresi için ) 2.5mm2 kesit kablo .
10 amper iorta ( aydınlatma devresi için ) 1.5mm2 kesit kablo .

25 amper siğorta için kablo kesiti uyğunluğu?
tesisatınızdaki kablo 2.5mm2 kesit kablo ( 25 ampere bağlı siğorta kablosu ) ise kablo zorlanır kablo eriyebilir siğorta atmaz ( sizin kablo kesiti nedir ? )
ve cihaz 25 amper siğotayı destekliyorsa kablo kesiti yüksek olmalıdır .
internette araştırın kablo kesiti ve hesaplanması veya kablo firmalarının klavuzlarına bakınız .

kolay gesin .sağlıcakla kalın .

DİKKAT : ilk önce besmele çekip , sonra iş güvenliği

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri