Eski ev tesisat değişimi

Yok üst tarafta ablam oturacak ama işte hem altta hem de üstte çamaşır makinesi bulasik makinesi fırın TV ve birde üst katta termisofon olucak işte benim demek istediğim ev dublesk ama bız üste çıkan merdivenleri kapatarak ikiye ayırdık ama sadece alt katta sigorta kutusu var tamam üst katta lamba var buat da var ama demek istediğim bu kadar yuk kaldircakmo sigortalar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yok üst tarafta ablam oturacak ama işte hem altta hem de üstte çamaşır makinesi bulasik makinesi fırın TV ve birde üst katta termisofon olucak işte benim demek istediğim ev dublesk ama bız üste çıkan merdivenleri kapatarak ikiye ayırdık ama sadece alt katta sigorta kutusu var tamam üst katta lamba var buat da var ama demek istediğim bu kadar yuk kaldircakmo sigortalar
Üst katta bağımsız yeni bir yaşam alanı yaratılıyorsa tesisatı 2 ev için olacak şekilde düşünmekte yarar var.
Bu nedenle alt kattan üst kata gelen elektrik kabloları yukarıda tek noktadan üst kat için dağıtım yapılmış ise yapılması gerekenler;
1. sigorta panelinde üst kat için ana sigorta mahiyetinde ayrı bir sigorta tesis etmek,
2. alt kattan üste elektrik taşıyan faz-nötr-toprak kablolarını 3X4 kablo ile değiştirmek,
3. üst kata bir sigorta panosu tesis edip ana sigorta, kaçak akım rölesi, linye sayısına göre sigortalar koyup dağıtımın buradan yapılmasını sağlamak,
4. evin sayaç girişindeki/çıkışındaki sigortanın uygunluğunu kontrol etmek.

Tabii ki tüm bu işlemler için öncelikle yapmanız gereken şey "Bir elektrikçi çağırmak."

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri