ESAB Kaynak Makinasından Veri Alma

gorgun

Üye
Merhabalar, ESAB marka bir kaynak makinası var elimde ve ben bundan bazı verileri(akım,voltaj,sıcaklık,hız,tel çapı,tel sürme hızı vb.) alıp server'a göndermek istiyorum. Bu kaynak makinasından verileri nasıl çekebilirim bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Gorgun Merhabalar;
Makina hangi haberleşme protokolü ile veri veriyor,modbus,profibus,profinet vb bunu belirlemeniz lazım,eğer haberleşme ile değil hardware alacaksanız ona göre malzeme+program yapmanız gerek,detay verirseniz daha faydalı olur.

Kolay Gelsin

@mmtkaya1 Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Makine CAN-BUS haberleşme protokolünü kullanıyor. Makinede ki bazı verileri çekip fabrikanın ERP sistemine kaydetmek istiyorum. Bu arada 'hardware almaktan' bahsettiğiniz şeyi tam anlayamadım.

@mmtkaya1 Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Makine CAN-BUS haberleşme protokolünü kullanıyor. Makinede ki bazı verileri çekip fabrikanın ERP sistemine kaydetmek istiyorum. Bu arada 'hardware almaktan' bahsettiğiniz şeyi tam anlayamadım.
Eğer makina haberleşme sistemi kullanmıyorsa yada siz aynı haberleşme altyapısını kullanamıyorsanız,istediğiniz bilgileri araya uygun dönüştürücüler koyarak haberleşme sistemine entegre etmek için yapılan çalışma için hardware almak tabirini kullanmıştım.

Eğer makina haberleşme sistemi kullanmıyorsa yada siz aynı haberleşme altyapısını kullanamıyorsanız,istediğiniz bilgileri araya uygun dönüştürücüler koyarak haberleşme sistemine entegre etmek için yapılan çalışma için hardware almak tabirini kullanmıştım.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri