Erkek çakmaklık ucunu usb ye çevirme

tualp

Üye
arkadaşlar merhaba elimde bu resimde olan cihaz var. fakat şöyle bir durum söz konusu araçta tek bir tane çakmaklık girisi var ve bunu oraya takarsam telefon v.s için şarj oalnağım kalmıyor . çakmaklıktan usb şarj dönüştürcüler var üstünde 3 tane girişi olan o zamanda bu cihazı takamıyorum benim sorum şu bu cihazın çakmaklık ucunu kesip usb girişi bağlasam çalışırmı ? yada nasıl bir çözüm yapabilirim şimdiden teşekkür ederim
1685058063161.jpg

Ürünün üzerinde usb çıkışı var
Bu usb çıkışının
Şarj etme özelliği varmı ?
Not .
Bu cihaza ve takılacak usb ürünlerine zararı olurmu araştırmanız .

2023-05-26 07.26.10.png

Son düzenleme:
Bu cihaz kendi içinde muhtemelen 5 volt kullanıyordur.

İçi açılıp devresine bakılmalı 12 volt kullanılmıyor ise ufak bir modifiye ile ancak 5 voltta calisir hale getirilebilir.

Yer Antalya ise yardımcı olurum.

arkadaşlar merhaba elimde bu resimde olan cihaz var. fakat şöyle bir durum söz konusu araçta tek bir tane çakmaklık girisi var ve bunu oraya takarsam telefon v.s için şarj oalnağım kalmıyor . çakmaklıktan usb şarj dönüştürcüler var üstünde 3 tane girişi olan o zamanda bu cihazı takamıyorum benim sorum şu bu cihazın çakmaklık ucunu kesip usb girişi bağlasam çalışırmı ? yada nasıl bir çözüm yapabilirim şimdiden teşekkür ederimEkli dosyayı görüntüle 98426
Doğru işlem:
Bu cihaza aracın sigorta kutusundan 12 v çekin.
Çakmaklık girişi serbest kalır.

arkadaşlar merhaba elimde bu resimde olan cihaz var. fakat şöyle bir durum söz konusu araçta tek bir tane çakmaklık girisi var ve bunu oraya takarsam telefon v.s için şarj oalnağım kalmıyor . çakmaklıktan usb şarj dönüştürcüler var üstünde 3 tane girişi olan o zamanda bu cihazı takamıyorum benim sorum şu bu cihazın çakmaklık ucunu kesip usb girişi bağlasam çalışırmı ? yada nasıl bir çözüm yapabilirim şimdiden teşekkür ederimEkli dosyayı görüntüle 98426
bazen çözümü olan şeyleri göremiyoruz değil mi? böyle bir şey denemeyi düşünür müsünüz?
1685088659140.png

İlk düşündüğüm çözümdü hatta bende vardı açılmamış bulursam vereyim dedim
https://www.a101.com.tr/oto-bahce-yapi/piranha-arac-cakmak-coklayici

Güvenilir firmanın ürünü almak gerek .
Bir ne kadar iş görür ( 3 ç - 1 usb ) ürün çoklu çalışma için yapılmış ama bu gibi ürünler biraz bana risk geliyor.

kontrolsüz güç güç değildir ustam. amacının ve gücünün dışında neyi kullanırsan kullan ya zarar verirsin yada zarar görürsün veya ikisi birden. buna biz insanlar/canlılar/cansızlar da dahil.

Araç içi kalabalığa gerek yok.
Yarım metre kablo ile erkek çakmak soketine (üzerinde sigorta da var.) sağlam bir şekilde lehimlenir,
Kablo torpido/konsol da gizlenir ve masrafsız bir şekilde kullanılır.

Kolay gelsin...
mc34063a-usb-sarj-kiti.jpg

Hb0756a4cefbd47448c9eed6ab822d8a7B.jpg

Son düzenleme:
Ürünün üzerinde usb çıkışı var
Bu usb çıkışının
Şarj etme özelliği varmı ?
Not .
Bu cihaza ve takılacak usb ürünlerine zararı olurmu araştırmanız .

Ekli dosyayı görüntüle 98427
Şarj yapıyor ama çok yavaş hatta yapmıyor denebilir
Bu cihaz kendi içinde muhtemelen 5 volt kullanıyordur.

İçi açılıp devresine bakılmalı 12 volt kullanılmıyor ise ufak bir modifiye ile ancak 5 voltta calisir hale getirilebilir.

Yer Antalya ise yardımcı ol

İstanbul'dayım ama ilgi ve alaknız için çok teşekkür ederim olmazsa buralarda bakınıcaz bir usta..
bazen çözümü olan şeyleri göremiyoruz değil mi? böyle bir şey denemeyi düşünür müsünüz?
Ekli dosyayı görüntüle 98430
Ustacım o aklıma geldi ama bu ve öbür cihaz ikisi birden çok yer kaplıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri