Eplanda Yükleme Cetveli ve Tek Hat

trkgo

Üye
Arkadaşlar eplan yada cofaso programı yükleme cetvelini tek hat şemasına aktarma işlemini yapabiliyormu acaba?

Çünkü excelde yükleme cetveli oluşturupda autocaddeki tek hat şemasına değerleri girmek bazen zor oluyor,

Yardımcı olursanız sevinirim...

eplan da öyle bir aktarma yapılmadığını biliyorum, sadece DXF-formatında aktarma olduğunu biliyorum. Excel' den otokat' e aktarma bir programla yapıldığını biliyorum, şu an o program aklımda değil. notlarıma bakmam gerekecek.

eplan da öyle bir aktarma yapılmadığını biliyorum, sadece dxf-formatında aktarma olduğunu biliyorum. Excel' den otokat' e aktarma bir programla yapıldığını biliyorum, şu an o program aklımda değil. Notlarıma bakmam gerekecek.

bende şuan zaten excelde oluşturduğum verileri autocade aktarıyorum,ama el ile uzun zaman alıyor.bahsettiğiniz programın adı nedir acaba?

cadtool. bunda otocad de yaptığın bir tabloyu veya tekhat şema daki değerleri excel de değiştirebiliyorsun. biliyorsun excelde çalışmak daha kolay oluyor. excel deki değerleri değiştiriyorsun otocad'e de değişmiş olacak. Projeciler için enfes bir şey.

AutoCAD/Excel Excel/AutoCAD Excel to AutoCAD AutoCAD/Table

hadi kolay gelsin

arkadaşlar güzelde demek istediğimi anlatamadım galiba,
ben yükleme cetvelindeki verileri tek hat şemasına aktarma istiyorum bunun için eplan programı bu yardımı bana sağlarmı?

bu programın kullanımı ile ilgili kısa bir anlatım yapabilirmisiniz acaba tesekkürler

Excelde hazırlamış olduğun tabloyu Autocad 'deki çizimine kopyalayabilirsin...
Excel seçili alan copy----->Autocad pase bu kadar....Saygılarımla...

arkdaşlar eplanda çizdiğimiz projeyi nasıl otokete aktarırız yardımcı olurmusunuz???

Selam Arkadaşlar Böyle bir şeye neden gerek duyuyorsunuz ki ? Autocad de AKILLI TABLO özelliği var zaten. Excelle falan da uğraşmazsınız herşeyi autocad' in içinde olup bitirirsiniz. bir sürü de link bağlantı alkıllı fieldlar oluşturup istediğinizi yaparsınız.

Gerçekten öğrenmek isteyen varsa yazsın buyursun anlatıyım.

Selam Arkadaşlar Böyle bir şeye neden gerek duyuyorsunuz ki ? Autocad de AKILLI TABLO özelliği var zaten. Excelle falan da uğraşmazsınız herşeyi autocad' in içinde olup bitirirsiniz. bir sürü de link bağlantı alkıllı fieldlar oluşturup istediğinizi yaparsınız.

Gerçekten öğrenmek isteyen varsa yazsın buyursun anlatıyım.
merhaba
yükleme cetvelini adım adım nasıl yapacağımızı anlatırsanız memnu olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri